Kempa: poziom kultury Tuska wyszedł w całej okazałości

Magdalena Targańska28 maja, 202014 min

Poziom kultury b. premiera Donalda Tuska wyszedł w całej okazałości; nawet twarda dyskusja powinna być na poziomie, tym bardziej oczekiwalibyśmy tego od tzw. elit brukselskich – oceniła europosłanka PiS Beata Kempa, odnosząc się do środowej wypowiedzi b. premiera.

Chodzi o słowa, które padły w wywiadzie w TVN24, podczas którego Tusk był pytany m.in. o nadchodzące wybory prezydenckie.

„Chciałbym zdjąć trochę takie odium, które nad tą władzą jest takie widoczne, że ona jest taka groźna. Jak słyszę takie słowa (Jarosława Kaczyńskiego o +wykorzystywaniu wszystkich środków, żeby prawo zostało wykonane+ – PAP), to chciałbym powiedzieć do pana Kaczyńskiego: +Nie strasz, nie strasz…+. Nie będę kończył tego starego, polskiego powiedzenia” – powiedział Tusk.

O tę wypowiedź w TVP1 pytana była w czwartek europosłanka PiS Beata Kempa. „Powiem szczerze, że przeczytałam te słowa ze zdumieniem, dwukrotnie, myślałam, że się pomyliłam, że coś jest nie tak” – powiedziała, dodając, że „poziom kultury pana Donalda Tuska wyszedł w całej okazałości”.

„Uważam, że w taki sposób nie powinniśmy dyskutować w polityce. Nawet jeśli to ma być twarda dyskusja, niech to będzie naprawdę dyskusja na poziomie, tym bardziej oczekiwalibyśmy tego od tzw. elit brukselskich” – stwierdziła Kempa.

Dodała przy tym, że jeśli chodzi o poziom polityki uprawiany przez Donalda Tuska, „chyba nic nie jest już w stanie ją zdziwić”. „Począwszy od tego, że chyba do końca nie kocha Polski, a skończywszy na tym, że ma jakiś osobisty uraz, jeśli chodzi o pana prezesa (PiS)” – powiedział.

Zdaniem Kempy Tusk jest pewnym „guru opozycji”, która w tej chwili „znowu sieje zamęt”. „To zawsze była domena Donalda Tuska i jego otoczenia i myślę, że to taki sygnał z Brukseli, żeby znowu – +ulica i zagranica+, chaos, bezczelność w polityce, żeby po prostu próbowała. (…) Jest pandemia, jest bardzo trudny czas, i oni uważają, że w tej mętnej wodzie być może coś ugrają dla takiej osoby jak Rafał Trzaskowski, który zresztą jest bardzo podobnego charakteru, to jest ta sama stajnia” – oceniła europosłanka.

O „wykorzystywaniu wszystkich środków, jakie przynależą państwu, po to, żeby prawo zostało wykonane” szef PiS Jarosław Kaczyński mówił w kontekście wyborów prezydenckich na środowej konferencji liderów Zjednoczonej Prawicy. Wspólnie z szefem Porozumienia Jarosławem Gowinem oraz liderem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobro podkreślił, że wybory muszą odbyć się 28 czerwca.

 

(PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

One comment

 • Paweł K.

  28 maja, 2020 at 5:41 pm

  To jak to, blahostka, ale jak jest możliwe studiowanie/praca naukowa w Polsce, gdy od wielu lat, co najmniej kilkunastu, biblioteki i czytelnie uczelniane są puste, zaś starsze czasopisma i książki, zgodnie z odgórnym zarządzeniem, dodatkowo, wyrzuca się tonami na makulature i na śmietnik!
  Oczywiście były pojedyncze protesty /pismo filozoficzne „Kronos”, Wawrzyniec Rymkiewicz/, lecz zdaje się nie zatrzymały one tego haniebnego procederu, zresztą już dawno funkcjonującego w tzw. UE! I na jego wzór powstałego.
  Zgroza! Degeneracja! Degrengolada!
  Hell awaits/Slayer

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk