Czy Senat będzie przeciągał procedowanie ustawy dotyczącej wyborów prezydenckich w 2020 r.?

We wtorek o godz. 9.30 odbędzie się spotkanie marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego z wicemarszałkami izby oraz szefami klubów senackich – dowiedziała się nieoficjalnie PAP.

Tematem spotkania ma być kalendarz procedowania nowej ustawy dotyczącej wyborów prezydenckich w 2020 r.

Jak wynika z ustaleń PAP, nie wiadomo czy w spotkaniu udział weźmie wicemarszałek Senatu z PiS Marek Pęk oraz szef tego klubu senackiego Marek Martynowski.

12 maja Sejm uchwalił nową ustawę dotyczącą wyborów prezydenckich w 2020 r. Zakłada ona, że w wyborach tych głosowanie będzie odbywać się w lokalach wyborczych, ale będzie też możliwość głosowania korespondencyjnego. Choć ustawa zakłada możliwość ponownej rejestracji kandydatów, którzy mieli wziąć udział w wyborach prezydenckich 10 maja (bez konieczności ponownego zbierania podpisów poparcia), to daje też prawo startu nowym kandydatom.

W zeszły czwartek ustawą zajęły się połączone senackie komisje, które będą kontynuować pracę we wtorek. Senat prawdopodobnie zajmie się ustawą – jak wynika z informacji PAP – na posiedzeniu, które być może odbędzie się w środę i czwartek.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

 • PI Grembowicz

  26 maja, 2020 at 12:11 pm

  Dlaczego marszałek senatu TG – profesor medycyny, chirurg, onkolog nie zajmuje się chorymi, nie leczy, nie pracuje w szpitalu?! Lata nauki, doświadczeń, inwestycji; no i jest chyba dobry w swoim fachu! Chyba że nie?!
  Zamiast tego siedzi w senacie za pieniądze polskich podatników, zajmuje się polityką za pieniądze polskich podatników, bawi się w politykę za pieniądze polskich podatników. I na tym wszystkim nie zna się zupełnie! Bo niby gdzie, jak i co byłoby tego dowodem/przykładem?!
  Paranoja, zgroza, groteska!
  Również parlamentaryzmu/władzy ustawodawczej!
  Vide „Nikodem Dyzma” T. Dołęga-Mostowicz
  Wiecznie żywe!

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk