Kiedy komisje senackie przyjmą finalną wersję ordynacji wyborczej? Zobacz co powiedział Kwiatkowski

Jest szansa, aby we wtorek w porozumieniu przyjąć finalną wersję ordynacji wyborczej – powiedział PAP przewodniczący senackiej komisji ustawodawczej Krzysztof Kwiatkowski.

W czwartek trzy połączone komisje senackie – praw człowieka, praworządności i petycji, samorządu terytorialnego i administracji państwowej oraz ustawodawcza pracowały przed ponad sześć godzin nad ustawą o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r., z możliwością głosowania korespondencyjnego.

Kwiatkowski w rozmowie z PAP pozytywnie ocenił prace połączonych komisji. „Uważam, że to była bardzo merytoryczna dyskusja z udziałem zewnętrznych ekspertów, z udziałem instytucji, Państwowej Komisji Wyborczej, Rzecznika Praw Obywatelskich. Jestem zbudowany tym, w jaki sposób senatorowie nad tym projektem pracowali” – powiedział.

„Jest na to szansa, że we wtorek w porozumieniu wszystkich klubów i kół w Senacie przyjęlibyśmy finalną wersję ordynacji. To jest najlepszy scenariusz, bo nie sztuka wybrać, ale sztuka wybrać dobrze w taki sposób, żeby ten mandat przyszłego prezydenta nie był podważony” – podkreślił przewodniczący senackiej komisji ustawodawczej. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk