Czy to zapobiega COVID-19? Są wstępne badania!

Agnieszka Malinowska20 maja, 20202 min

Jak wiadomo od kilku miesięcy cały świat walczy z koronawirusem. W wielu krajach liczba osób zakażonych wciąż przybywa. Ludzie chcieliby jak najszybciej wrócić do normalności. Czy konopie indyjskie mogą pomóc zapobiec COVID-19? Podobno są już wstępne badania.

(fot. Pixabay.com)

Naukowcy z Kanady z University of Lethbridge w Calgary badają właśnie czy marihuana może zapobiegać SARS-CoV-2.

Z początkowych badań wynika, że wyciąg z dużej zawartości kannabidiolu (CBD) wśród niektórych rodzajów konopi siewnej aż o 73% powoduje obniżenie liczby receptorów ACE2, które pozwalają pojawić się nowemu koronawirusowi w płucach.

„Potrzeba dalszych badań by zrozumieć, czy to CBD, THC, czy może ich kombinacja obniżają liczbę receptorów.”

-powiedział jeden z badaczy dr Igor Kovalchuk.

Według naukowca „gdy zmniejsza się liczba receptorów, zmniejsza też ryzyko infekcji.”

Biorąc pod uwagę ponurą sytuację epidemiologiczną, każda okazja do stworzenia skutecznego środka zapobiegawczego musi być wypróbowana.

-zaznaczył.

 

 

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Od 2013 roku redaktor wielu portali, 2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w piśmie Warszawski Wieczór, była stażystka Europosła w Parlamencie Europejskim, 2018-2020 pracownik posła, obecnie redaktor portali ProstozMostu, Prawy.pl, Nasza Polska. Przeprowadziła wiele wywiadów m.in. z wiceminister Anną Gembicką, czy z Jean Marie Le Pen. Od 2021 roku pracownik sklepu Wolnorynkowy. Kontakt: agnesmalinowsky@wp.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk