Biedronka będzie płaciła rolnikom po trzech tygodniach

Paweł Skutecki19 maja, 20203 min

Biedronka wprowadza od 1 czerwca br. nowe zasady rozliczeń, skracając termin płatności do 21 dni dla producentów warzyw i owoców – poinformowała we wtorek w komunikacie sieć. Skrócenie terminów płatności pozwoli firmom utrzymać płynną i stabilną produkcję – wskazano.

Nowe zasady ze skróconymi terminami płatności wejdą w życie od 1 czerwca i będą miały zastosowanie do ponad 60 czołowych polskich producentów warzyw i owoców, których łączny (nie tylko z Biedronką) roczny obrót w 2019 r. nie przekroczył 100 mln zł. W ten sposób Biedronka reaguje również na słowa prezesa UOKiK, wskazujące na szczególną potrzebę solidarności rynkowej i wspierania lokalnych polskich producentów w obecnych czasach – czytamy w komunikacie.

„Wprowadzając nowe zasady płatności dla kategorii warzyw i owoców, chcemy docenić polskich producentów. Inwestują w bardzo długim okresie, a jednocześnie cały czas żyją w wielkiej niepewności z powodu warunków pogodowych, jak choćby długotrwała susza z lat 2019-2020. Teraz chcemy im pomóc poprzez skrócenie terminów płatności, które pozwolą im utrzymać płynną i stabilną produkcję” – powiedział, cytowany w komunikacie członek zarządu i dyrektor działu zakupów w sieci Biedronka Maciej Łukowski.

Sieć przypomniała, że jest jednym z największych dystrybutorów żywności w Polsce, w szczególności świeżych owoców i warzyw. Tylko w 2019 roku sprzedała prawie 120 mln kg ziemniaków, 110 mln kg pomidorów i prawie 90 mln kg jabłek w ponad 3000 placówek, z których ogromna większość pochodziła od polskich producentów.(PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk