Abp Gądecki podziękował papieżowi za wpisanie św. Faustyny do Ogólnego Kalendarza Rzymskiego

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki podziękował w liście skierowanym do papieża Franciszka za wpisanie świętej siostry Faustyny – w 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II – do kalendarza liturgicznego Kościoła na całym świecie.

W liście przekazanym PAP przez biuro prasowe episkopatu, abp Gądecki zauważył, że „orędzie o Bożym Miłosierdziu, które przekazała światu Helena Kowalska, było jednym z bardziej charakterystycznych rysów pontyfikatu papieża Polaka”. Dodał również, że – jak pokazuje obecna sytuacja w świecie – jest ono cały czas potrzebne i aktualne.

„Opatrznościowa zbieżność daty rocznicy urodzin Jana Pawła II i ogłoszenia wpisania wspomnienia św. siostry Faustyny do kalendarza liturgicznego na całym świecie raz jeszcze umacnia nasze przekonanie o Karolu Wojtyle, jako o papieżu Bożego Miłosierdzia – miłosierdzia, którego tak bardzo potrzebuje ludzie na całym świecie” – podkreślił w liście abp Stanisław Gądecki.

Papież Franciszek, przyjmując petycje i prośby pasterzy, zakonnic i zakonników, a także stowarzyszeń wiernych, biorąc pod uwagę wpływ duchowości św. Faustyny w różnych częściach świata, nakazał, aby imię św. Marii Faustyny (Heleny) Kowalskiej, dziewicy, zostało wpisane do Ogólnego Kalendarza Rzymskiego, a jej wspomnienie dowolne wszyscy obchodzili 5 października – czytamy w Dekrecie Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk