Izrael: nie żyje chiński ambasador, który krytykował USA

Paweł Skutecki17 maja, 20202 min

Ambasador Chin w Izraelu 57-letni Du Wei został znaleziony martwy w niedzielę w swoim domu na północ od Tel Awiwu – poinformowało izraelskie MSZ. Nie podano przyczyny śmierci, a izraelska policja przekazała, że prowadzi dochodzenie – pisze agencja AP.

„W ramach zwykłej procedury na miejscu przebywają jednostki policji” – powiedział rzecznik policji, cytowany przez Reutera.

Izraelska telewizja Kanał 12, powołując się na anonimowych ratowników medycznych, przekazała, że początkowe sygnały wskazują, że dyplomata zmarł we śnie z przyczyn naturalnych.

Ambasador Du został mianowany wysłannikiem Pekinu w Izraelu w lutym br. w samym środku pandemii koronawirusa – zauważa AP. Wcześniej był ambasadorem ChRL na Ukrainie. Zostawił żonę i syna, którzy nie byli z nim w Izraelu.

AP zwraca uwagę, że Izrael ma dobre stosunki z Chinami.

Śmierć ambasadora nastąpiła zaledwie dwa dni po tym, jak potępił on komentarze odwiedzającego Izrael sekretarza stanu USA Mike’a Pompeo, który skrytykował chińskie inwestycje w Izraelu i oskarżył Pekin o ukrywanie informacji o epidemii koronawirusa – zauważa AP. (PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk