Cezary Kaźmierczak mocno o Tanajno!

Od prawie 20 lat działam na rzecz przedsiębiorców i nigdy pana Pawła Tanajno nie spotkałem – oświadczył w sobotę prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak, który odniósł się na Twitterze do sobotniego tzw. strajku przedsiębiorców w Warszawie.

„Prawie 20 lat robię w lobbingu i legislacji na rzecz przedsiębiorców i nigdy Pana Tanajno nie spotkałem, a myślę, że znam +wszystkich+. Dlatego podejrzewam, że jego nagłe zaangażowanie jest związane z wyborami Prezydenta, w których startuje” – napisał na Twitterze Kaźmierczak.

Dodał też, że w Polsce reprezentatywność organizacji przedsiębiorców stwierdza Sąd Okręgowy w Warszawie na podstawie umów członkowskich.

„Głównym wymogiem jest żeby zrzeszone firmy zatrudniały 300 tysięcy pracowników” – zaznaczył, dodając, że obecnie jest pięć takich organizacji – poza Związkiem Przedsiębiorców i Pracodawców wymienił Lewiatana, Business Centre Club, Związek Rzemiosła Polskiego oraz Pracodawców RP.

W sobotę na pl. Zamkowym w Warszawie odbył się tzw. strajk przedsiębiorców, którzy protestowali w związku z ich pogarszającą się sytuacją wynikającą z epidemii koronawirusa. W proteście uczestniczył m.in. kandydat na prezydenta Paweł Tanajno. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk