Szumowski: Nie mam sobie nic do zarzucenia

Paweł Skutecki14 maja, 20203 min

Nie mam sobie nic do zarzucenia ws. zakupionych przez resort maseczek, które nie spełniały norm – powiedział w czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Wszystko było transparentne i czyste; niestety zostaliśmy oszukani – dodał.

„Gazeta Wyborcza” napisała we wtorek, że ministerstwo – przepłacając i bez sprawdzenia jakości – kupiło maseczki ochronne za ponad 5 mln zł. Według „GW”, zarobił na tym „przyjaciel rodziny Łukasza Szumowskiego; transakcję ułatwił mu brat ministra zdrowia, a finalizował ją wiceminister Janusz Cieszyński”. Minister zdrowia we wtorek potwierdził, że maseczki, o których napisała gazeta, nie spełniają norm i że w związku z tym zażądano „wymiany towaru na adekwatny”. Przekazał też, że złożono zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie.

„Towar nie miał sfałszowanego certyfikatu. Certyfikat mamy. Natomiast one niestety nie spełniają norm. Mamy też inne partie, gdzie są certyfikaty i one nie spełniają norm” – wskazał minister w internetowej części rozmowy z RMF FM.

Pytany dlaczego wiceminister Janusz Cieszyński nie złożył zawiadomienia wcześniej i nastąpiło to dopiero po artykule w „GW”, Szumowski, stwierdził, że „to nie jest tak”. „Toczyły się rozmowy już od dwóch tygodni o zwrocie lub wymianie towaru i po informacji, że tego zwrotu i wymiany nie będzie, złożono zawiadomienie” – powiedział.

Na pytanie, czy nie ma sobie nic do zarzucenia, szef resortu zdrowia odparł, że „oczywiście, że nie”. „Uważam, że wszystko było transparentne i czyste. Niestety zostaliśmy oszukani. Podobnie jak w paru innych sytuacjach” – dodał. (PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk