Platforma zaczyna zbierać podpisy. Kidawa-Błońska nie będzie kandydatem na prezydenta

Lokalne struktury PO otrzymały już informację w sprawie zbiórki podpisów z poparciem dla nowej kandydatury na prezydenta – wynika z rozmów PAP z działaczami partii. Według nieoficjalnych informacji władze krajowe PO w piątek mają zająć się kwestią zmiany kandydata w wyborach prezydenckich.

„Otrzymaliśmy wytyczne odnośnie zbiórki podpisów pod nową kandydaturą na prezydenta. Czasu będzie mało, więc trzeba się zorganizować” – powiedział PAP działacz PO z terenu, który chce zachować anonimowość. Dodał, że w terenie ludzie nie wiedzą jeszcze, czy będzie to Rafał Trzaskowski czy Radosław Sikorski.

Także portal wp.pl poinformował, że władze Platformy już wysłały do partyjnych struktur wytyczne, co do zbiórki podpisów z poparciem dla nowego kandydata PO. „W partii ma być pełna mobilizacja, bo czas na zbiórkę będzie mocno ograniczony ze względu na krótkie terminy wyborcze” – pisze portal.

Informacje o wytycznych PAP potwierdziła w kierownictwie PO, z tym że kandydatem, pod którym będą zbierane podpisy będzie prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Zostanie on kandydatem po tym, jak w piątek ze startowania zrezygnuje wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

W piątek o godz. 10 ma się w tym celu zebrać zarząd Platformy Obywatelskiej.

Jako pierwszy informację, że Małgorzata Kidawa-Błońska ma w piątek wycofać się z wyścigu o Pałac Prezydencki podał portal wpolityce.pl.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk