Chcesz grać w tenisa? Musisz się szczepić! 

Paweł Skutecki11 maja, 20202 min

Hiszpańska gazeta La Voz de Galicia przytacza ostrą wypowiedź Rafaela Nadala. Jego zdaniem Novak Djokovic niezależnie od swoich poglądów musi zgodzić się na przyjęcie szczepionki przeciwko koronawirusowi tak szybko, jak tylko ona będzie dostępna. 

(wikipedia)

Nadal powiedział gazecie, że Djokovic będzie musiał poddać się szczepieniu, jeśli będzie chciał grać w tenisa na najwyższym poziomie. 

Wcześniej Djokovic mówił oficjalnie, że jest przeciwko szczepieniu na koronawirusa, nawet jeśli będzie to koniecznie, żeby podróżować. Później rzekomo zmienił zdanie. 

„Jeśli ATP albo Międzynarodowa Federacja Tenisowa zobowiąże nas do poddania się szczepieniu, żebyśmy mogli grać w tenisa, to będziemy musieli to zrobić” – powiedział Nadal. Według niego jest to zachowanie porównywalne do restrykcji związanych z kontrolą antydopingową. „Chodzi o zasady, nic więcej” – mówi Nadal. 

Korty tenisowe w Hiszpanii są nieczynne. Zawodnicy trenują na prywatnych kortach. Nikt nie wie, kiedy kibice zobaczą zmagania najlepszych tenisistów świata. Novak Djokovic – najbardziej znany sceptyk szczepionkowy w świecie tenisa – na początku lutego wygrał Australian Open. Krótko potem wszystkie zawody zostały odwołane ze względu na koronawirusa. 

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk