Uliczna wiosna? Najpierw przedsiębiorcy, a za chwilę rodzice i pacjenci

Paweł Skutecki9 maja, 20205 min

W Warszawie trwa protest przedsiębiorców, do których dołączyli między innymi rolnicy. Na dzisiaj zapowiedziano kolejną odsłonę manifestacji sprzeciwu wobec zakazom nakładanym przez rząd w kontekście pandemii, choć parę minut temu lider protestu w komunikacie na Facebooku powiedział, że na dwa dni zawiesza strajk. A za niecały miesiąc, także w Warszawie, odbędzie się kolejny, czwarty już Międzynarodowy Protest Przeciw Przymusowi Szczepień. Do dzisiaj ponad dwa tysiące osób zadeklarowało uczestnictwo w tym proteście, a ponad pięć tysięcy jest nim zainteresowanych. 

W ubiegłym roku w proteście wzięło udział kilka tysięcy uczestników. Fot. P. Rak

Dotychczasowe trzy protesty były skierowane przeciwko obowiązkowi szczepień, zwłaszcza w kontekście braku w naszym kraju funduszu odszkodowań za powikłania poszczepienne. Tegoroczny protest odbędzie się 6 czerwca i będzie organizowany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP.  Zapytaliśmy o szczegóły Justynę Sochę, prezes Stowarzyszenia. 

– Jest zakaz zgromadzeń, który jak się wydaje raczej nie zostanie cofnięty do 6 maja. Mimo to chcecie protestować? W jakim celu? 

– Mimo zakazu zgromadzeń zgłosiliśmy do urzędu IV Międzynarodowy Protest Przeciw Przymusowi Szczepień, który ma się odbyć 6 czerwca 2020 r. o godz. 12:00. Naszym celem jest fundamentalna wolność, sprzeciw wobec planów globalnej  kontroli i przymusu procedur medycznych. Ten problem ma teraz dotknąć każdego – Minister Zdrowia w imieniu rządu powiedział jednoznacznie – musimy zaszczepić się wszyscy! Co ma potwierdzić elektroniczny certyfikat. Taki sam przekaz za globalistami jest powielany przez polityków na całym świecie. Mimo, że lekarze i naukowcy ostrzegają – nie ma szans na bezpieczną i skuteczną szczepionkę.

– To będzie protest członków stowarzyszenia, pacjentów, rodziców?

– Do udziału zapraszamy każdego bez względu na wiek, światopogląd i poglądy polityczne. Generowany medialnie „kryzys koronawirusowy“ i szczepionki mają być wykorzystane do masowej i stałej ekspansji globalnej kontroli i wdrażania totalitarnych rozwiązań. 

– Jaki ma być scenariusz protestu? 

– Protestując planujemy przejść z placu Zamkowego do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, szukając też alternatywnych form protestu w zależności od sytuacji. Aktualne informacje będą na stronie www.stopnop.com.pl. Wszyscy chętni do współpracy przy organizacji protestu mogą się odezwać do stowarzyszenia – wszystkie namiary są na tej stronie.

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk