Ziobro polecił uchylenie aresztu mężczyźnie, który postrzelił napastnika w obronie własnej

Prokurator Generalny polecił uchylenie aresztu osobie, która postrzeliła napastnika w obronie własnej – poinformowała w piątek PAP Ewa Bialik z Prokuratury Krajowej.

Jak przekazała PK, Zbigniew Ziobro polecił natychmiastowe uchylenie aresztu stosowanego wobec mężczyzny, który odpierając atak na niego i jego żonę postrzelił jednego z napastników.

„Mężczyźnie zarzucono usiłowanie zabójstwa. Decyzję Prokurator Generalny podjął po zapoznaniu się z wynikami analizy śledztwa Prokuratury Rejonowej Katowice-Południe przeprowadzonej przez Departament Postępowania Przygotowawczego Prokuratury Krajowej” – podała w piątek PK.

Prokurator Generalny polecił również wszcząć postępowanie wyjaśniające, w jaki sposób doszło do przedstawienia zarzutów osobie działającej w ramach obrony koniecznej.

Prowadzone przez katowicką jednostkę postępowanie dotyczyło zdarzenia, które miało miejsce w marcu tego roku ok. godz. 23 w Katowicach. W toku śledztwa ustalono, że mężczyzna, który wyszedł z żoną do sklepu, został napadnięty przez dwóch mężczyzn uzbrojonych w kastety i pałki. Wcześniej bywał już obiektem agresji jednego z napastników.

W trakcie napadu mieszkaniec Katowic oddał strzały ostrzegawcze w powietrze, a kiedy napastnicy nadal atakowali jego i jego żonę, postrzelił jednego z nich w nogę. Prokuratura Rejonowa Katowice-Południe zakwalifikowała ten czyn jako usiłowanie zabójstwa i wniosła o zastosowanie wobec mężczyzny aresztu tymczasowego. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk