PolskaWedług Szumowskiego jesienią mogą wybuchnąć dwie epidemie w jednym momencie

Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Głosowanie listowne to dziś jedyna możliwość wyboru prezydenta – powiedział w wywiadzie dla środowej „Rzeczpospolitej” minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Szef MZ wskazał, że rekomendacja ws. korespondencyjnych wyborów była merytoryczna, nie polityczna. Dodał, że żadna forma aktywności w dobie epidemii nie jest do końca bezpieczna, ponieważ nawet wyjście do sklepu i na ulicę może być niebezpieczne. „Nie mamy twardych danych pokazujących, że wybory korespondencyjne są zagrożeniem dla życia i zdrowia” – podkreślił.

Pytany czy wybory powinny odbyć się korespondencyjnie 10 maja, minister ocenił, że „utrzymanie tego terminu jest raczej mało prawdopodobne ze względów organizacyjnych”. „Ale już 17 albo 23 maja zakładam, że wybory prezydenckie drogą korespondencyjną mogą się odbyć” – stwierdził.

„Jeżeli nie zgadzamy się odłożyć wyborów o dwa lata, zgodnie z propozycją, która leży na stole, to jedyną możliwą formą ich organizacji są wybory korespondencyjne. Moja rekomendacja jest rekomendacją, która ma jak najlepiej chronić obywateli” – zapewnił Szumowski.

Szef MZ ocenił, że jesteśmy przed szczytem zachorowań. „Wskaźnik zakażeń mamy obecnie na poziomie 1, czyli jedna osoba zakaża jedną osobę. Oznacza to chwiejną równowagę. Albo znowu pójdziemy w górę, albo pójdziemy w dół. To nie oznacza, że wirus zniknie. Koronawirus pozostanie w populacji. Dzisiaj przygotowujemy się do jesieni, bo mogą wybuchnąć dwie epidemie w jednym momencie. Jesieni obawiam się najbardziej” – powiedział. (PAP)

O inicjatywie odwołania ministra Szumowskiego można przeczytać tutaj.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Jeden Komentarz

  • Bogdan

    7 maja, 2020 at 10:51 am

    Jedyną epidemie którą mamy to panika głupotą

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dwa × pięć =