Rap dla służby zdrowia #Hot16Challenge2

Raperzy rymują w sieci pod szyldem muzycznej zbiórki na walkę z koronawirusem. Taco Hemingway nagrał już dwa filmiki i sam wpłacił 100 tys. zł – informuje w środę „Rzeczpospolita”.

Gazeta podała, że raperzy zebrali już 500 tys. zł, choć akcja trwa dopiero kilka dni. Rymować mieli tylko raperzy, a wpłacać na pomoc w walce z koronawirusem fani. Najwięcej przekazują jednak sami artyści, a rapować zaczynają właściwie wszyscy, bo akcja #hot16challenge2 szybko rozeszła się poza hiphopowe środowisko.

Efekt domina – jak wskazuje „Rz” – uruchomił Solar, szara eminencja rapowej sceny, raper i wydawca z SBM Label, który rozkręcił kariery topowych raperów, m.in. Quebonafide, Bedoes, Mata. Ogłosił na YouTube, że chce zebrać co najmniej 1 mln zł na pomoc lekarzom i pielęgniarkom i zarapował pierwszą „szesnastkę”, bo klasyczne zwrotki rapowe mają 16 wersów na 16 taktach, po czym „nominował” do zabawy kolejnych czterech raperów.

Solar napisał na swoim kanale YT: Witam serdecznie społeczność internetu! Kto by się spodziewał, że tym razem hot16challenge zostanie zainicjowany przez nietoperza z Chin. Mimo tego egzotycznego nalotu, podstawowe zasady się nie zmieniają. Zmieniły się okoliczności, bo tym razem musimy uratować świat. W związku z panującą pandemią, integralną częścią akcji staje się zbiórka charytatywna – Beef z koronawirusem #hot16challenge – organizowana wraz z fundacją Siepomaga.pl. Do udziału w zbiórce chciałbym zachęcić nie tylko nominowanych, ale i wszystkich słuchaczy. Możesz wpłacić pieniądze na zbiórkę którą stworzyłem, ale jeśli wolisz wesprzeć inaczej, żaden problem. Zliczaniem wszystkich wpłat na specjalnym liczniku umieszczonym na stronie http://hot16challenge.network zajmie się Rap Genius Polska. Wierzę, że zbiorowa obserwacja rosnącej kwoty będzie świetnym mobilizatorem do wpłat, dlatego, jeśli czujesz się z tym okej, chciałbym Cię poprosić o udostępnienie informacji o wysokości przekazanej kwoty. Pamiętajmy jednak, że to nie jest zabawa dla bogaczy, ani wyścig zbrojeń, jakakolwiek pomoc jest super. Ostateczny wybór zostawiam Tobie. Tak czy inaczej byłoby super obserwować jak licznik rośnie, a na końcu zobaczyć nagłówek “Polski Hip-Hop zebrał milion na walkę z koronawirusem”! 🙂 Pieniądze w całości zostaną przeznaczone na pomoc lekarzom i szpitalom w walce z COVID-19. Wysokość wpłaty jest dowolna. Problem jest globalny, dlatego drugą innowacją jest wprowadzenie specjalnego, piątego slotu, który przeznaczony jest na zaproszenie zagraniczne. Let’s make it international!

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk