Za dwa tygodnie pójdziemy do fryzjera?

Otwarcie salonów fryzjerskich i usług kosmetycznych możliwe będzie najwcześniej za dwa tygodnie – powiedział w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk.

Dworczyk pytany na antenie RMF FM, czy na długo będzie utrzymany stan przejściowy związany z odmrażaniem gospodarki, odpowiedział: „pan premier, prezentując zasady tego drugiego etapu odmrażania życia gospodarczego, wyraźnie powiedział, że kolejny etap będzie możliwy najwcześniej po 2 tygodniach, czyli po tym okresie, kiedy będziemy mogli przeprowadzić taką rzetelną ewaluację efektów teraz wprowadzanych rozluźnień”.

„Zobaczymy, jakie będą miały te decyzje wpływ na liczbę zachorowań, na dynamikę zachorowań i wtedy będziemy podejmować decyzje o kolejnym etapie zdejmowania obostrzeń, natomiast też pan premier jasno zapowiedział, że może tak być, mam nadzieję, że do tego nie dojdzie, ale że te obostrzenia powrócą” – zaznaczył szef KPRM.

Na pytanie, kiedy nastąpi otwarcie salonów fryzjerskich i zakładów kosmetycznych, odparł, że „zarówno otwarcie salonów fryzjerskich, jak i usług kosmetycznych, przewidziane jest na kolejny etap (odmrażania gospodarki – przyp. PAP)”. „On możliwy jest najwcześniej za dwa tygodnie” – podkreślił. (PAP)

Od poniedziałku otwarte mogą być m.in. centra handlowe, hotele i obiekty oferujące miejsca noclegowe, a także niektóre instytucje kultury. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk