Nie żyje mec. Stefan Hambura

Agnieszka Malinowska2 maja, 202014 min

Dzisiaj po rozległym zawale serce zmarł mecenas Stefan Hambura. O śmierci mecenasa poinformowała jego rodzina na jego oficjalnym koncie na Twitterze.

(fot. zrzut ekranu/YouTube)

Jeszcze w czwartek Antoni Macierewicz potwierdził, że mecenas Hambura przeszedł rozległy zawał serca. Mecenas przeszedł reanimację i znajdował się w śpiączce. Dziś jego rodzina poinformowała wszystkich o jego śmierci.

Niestety mimo tytanicznej pracy lekarzy w Aninie, w dniu dzisiejszym odszedł od nas mec.

. Będzie nam Ciebie bardzo brakowało. / Rodzina

-napisała rodzina na jego oficjalnym koncie na Twitterze.

Mecenas Stefan Hambura był znanym prawnikiem specjalizującym się w roszczeniach cywilnoprawnych. Pełnił funkcję prawnika oraz pełnomocnika rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej.

Pomagał także polskim rodzinom w Niemczech, którym urzędy ds. młodzieży odbierały dzieci. W piśmie zwrócił się również do kanclerz Angeli Merkel z prośbą o uchylenie nazistowskiego rozporządzenia, które dyskryminuje polską mniejszość. W 2017 roku wziął udział w proteście głodowym – chciał aby Polakom, którzy mieszkają w Niemczech przyznano status mniejszości narodowej.

Był doradcą polskiego Episkopatu. Pojawiał się w wielu polskich jak i niemieckich mediach. Publikował dla wielu polskich jak i również niemieckich gazet.

Zaangażował się w działalność polityczną. Kilka lat temu był liderem Polski Razem – Jarosława Gowina na Pomorzu. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku zaangażował się w projekt Ruch Prawdziwa Europa – profesora Mirosława Piotrowskiego. Partia ta jednak nie uzbierała potrzebnych podpisów.

Mecenas Hambura zmarł dzisiaj po ciężkim zawale serca w Warszawie. Miał 59 lat.

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Od 2013 roku redaktor wielu portali, 2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w piśmie Warszawski Wieczór, była stażystka Europosła w Parlamencie Europejskim, 2018-2020 pracownik posła, obecnie redaktor portali ProstozMostu, Prawy.pl, Nasza Polska. Przeprowadziła wiele wywiadów m.in. z wiceminister Anną Gembicką, czy z Jean Marie Le Pen. Od 2021 roku pracownik sklepu Wolnorynkowy. Kontakt: agnesmalinowsky@wp.pl

One comment

  • Danka

    2 maja, 2020 at 7:15 pm

    R.I.P

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk