PolskaWiadomościNie żyje mec. Stefan Hambura

Agnieszka Malinowska Agnieszka Malinowska2 maja, 202014 min

Dzisiaj po rozległym zawale serce zmarł mecenas Stefan Hambura. O śmierci mecenasa poinformowała jego rodzina na jego oficjalnym koncie na Twitterze.

(fot. zrzut ekranu/YouTube)

Jeszcze w czwartek Antoni Macierewicz potwierdził, że mecenas Hambura przeszedł rozległy zawał serca. Mecenas przeszedł reanimację i znajdował się w śpiączce. Dziś jego rodzina poinformowała wszystkich o jego śmierci.

Niestety mimo tytanicznej pracy lekarzy w Aninie, w dniu dzisiejszym odszedł od nas mec.

. Będzie nam Ciebie bardzo brakowało. / Rodzina

-napisała rodzina na jego oficjalnym koncie na Twitterze.

Mecenas Stefan Hambura był znanym prawnikiem specjalizującym się w roszczeniach cywilnoprawnych. Pełnił funkcję prawnika oraz pełnomocnika rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej.

Pomagał także polskim rodzinom w Niemczech, którym urzędy ds. młodzieży odbierały dzieci. W piśmie zwrócił się również do kanclerz Angeli Merkel z prośbą o uchylenie nazistowskiego rozporządzenia, które dyskryminuje polską mniejszość. W 2017 roku wziął udział w proteście głodowym – chciał aby Polakom, którzy mieszkają w Niemczech przyznano status mniejszości narodowej.

Był doradcą polskiego Episkopatu. Pojawiał się w wielu polskich jak i niemieckich mediach. Publikował dla wielu polskich jak i również niemieckich gazet.

Zaangażował się w działalność polityczną. Kilka lat temu był liderem Polski Razem – Jarosława Gowina na Pomorzu. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku zaangażował się w projekt Ruch Prawdziwa Europa – profesora Mirosława Piotrowskiego. Partia ta jednak nie uzbierała potrzebnych podpisów.

Mecenas Hambura zmarł dzisiaj po ciężkim zawale serca w Warszawie. Miał 59 lat.

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Agnieszka Malinowska

2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w gazecie Warszawski Wieczór, była stażystka w PE, 2016-teraz pracuje dla WCz. Janusza Korwin Mikkego, swoje artykuły publikuję na portalach: Prawy, NaszaPolska, ProstozMostu, a także w gazecie Moja Rodzina.

Zobacz także

Jeden Komentarz

  • Avatar
    Danka

    2 maja, 2020 at 7:15 pm

    R.I.P

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

five × five =