Kampania wyborcza prezydenta Andrzeja Dudy nabiera rozpędu

Karol Kwiatkowski23 kwietnia, 20204 min

W najbliższych dniach będą się odbywały kolejne konferencje tematyczne sztabu wyborczego starającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy, najbliższa zaplanowana jest w sobotę i ma dotyczyć w kwestii zdrowotnych; wkrótce prezentacja programu wyborczego – dowiedziała się PAP w sztabie.

PAP/Wojciech Olkuśnik

Od poniedziałku, wraz ze zniesieniem części ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa, ruszyła na nowo kampania wyborcza Andrzeja Dudy. W poniedziałek przedstawił i podpisał deklarację „Obronimy Polskę Plus”, w której zobowiązał się m.in. do tego, że nie podpisze żadnej ustawy, która likwidowałaby program 500 plus lub wydłużała Polakom wiek emerytalny.

Jak przekazali PAP politycy ze sztabu wyborczego, w kolejnych dniach zaplanowano następne konferencje tematyczne ubiegającego się reelekcję prezydenta. „Przed nami ostatnie tygodnie kampanii wyborczej, mamy już wstępny kalendarz działań. W najbliższych dniach będą się odbywały kolejne wideokonferencje tematyczne. Jedna z nich zaplanowana jest na najbliższą sobotę i będzie dotyczyła kwestii zdrowotnych” – powiedział PAP jeden ze sztabowców.

Ponadto wkrótce planowane jest zaprezentowanie programu prezydenta na kolejną kadencję. „Bardzo możliwe, że nastąpi to w przyszłym tygodniu” – ocenił jeden z polityków PiS. Zaznaczył jednocześnie, że ze względu na obecną sytuację prezentacja odbędzie się w innej formie niż tradycyjna konwencja programowa.

Wybory prezydenckie zaplanowane są na 10 maja br. PKW zarejestrowała 10 kandydatów, którzy zmierzą się w majowych wyborach prezydenckich: ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda (z poparciem PiS), Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL), Małgorzata Kidawa-Błońska (Koalicja Obywatelska), Robert Biedroń (Lewica), Szymon Hołownia (kandydat niezależny), Krzysztof Bosak (Konfederacja), Stanisław Żółtek (Kongres Nowej Prawicy), Marek Jakubiak (Federacja dla Rzeczypospolitej), Mirosław Piotrowski (Ruch Prawdziwa Europa) oraz Paweł Tanajno (bezpartyjny).

Sejm 6 kwietnia uchwalił ustawę, zgodnie z którą wybory prezydenckie w 2020 r. mają zostać przeprowadzone wyłącznie w drodze głosowania korespondencyjnego. Według nowych przepisów, w stanie epidemii marszałek Sejmu może zarządzić zmianę terminu wyborów, określonego wcześniej w postanowieniu. Ustawa znajduje się obecnie w Senacie. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk