Szumowski: od niedzieli „rozmrażanie” gospodarki

Paweł Skutecki14 kwietnia, 20203 min

Od 19 kwietnia będziemy powoli odmrażać gospodarkę – poinformował we wtorek rano minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jednocześnie podkreślił, że izolacja jest skuteczna i gdyby nie ona, liczba chorych byłaby znacznie wyższa.

(PAP)

„Będziemy powoli od 19 (kwietnia) odmrażać gospodarkę. Myślę, że to jest dobra wiadomość, jeśli patrzymy na wartości, jak wygląda koszt tej izolacji” – powiedział minister w rozmowie z RMF FM. Jednocześnie podkreślił, że obecna izolacja społeczna jest skuteczna i „gdyby nie ona, mielibyśmy dzisiaj kilkadziesiąt tysięcy chorych”.Zakażenie koronawirusem od 4 marca br., kiedy poinformowano o pierwszym przypadku, potwierdzono dotąd u 6674 osób, z których zmarły 232 osoby. W niedzielę resort zdrowia poinformował o 318 nowych przypadkach zakażenia SARS-coV-2. Zmarły kolejne 24 osoby.W czwartek premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że po Świętach Wielkanocnych rząd przedstawi plan powrotu do „nowej rzeczywistości gospodarczej”. Zaznaczył, że będzie to plan „bardzo logiczny, uporządkowany, przedyskutowany z ekspertami i od zdrowia, i od gospodarki, i od spraw społecznych”. (PAP)

 

„Rozmrażanie” może się zacząć od zwiększenia limitu osób, które mogą być równocześnie w sklepie, otwarcia – przynajmniej częściowego – galerii handlowych, dopuszczenia możliwości uprawiania sportu na świeżym powietrzu.

Trudno ocenić, czy te regulacje sprawią, że Polacy poczują się bezpieczniej i wezmą udział w wyborach prezydenckich 10 maja, niezależnie od ich formuły (korespondencyjnie lub tradycyjnie, osobiście). (PAS)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk