Sypią się mandaty. Także dla samych policjantów

Paweł Skutecki7 kwietnia, 20204 min

Opolscy policjanci nakładają kary na osoby, które nie przestrzegają ograniczeń związanych z epidemią – informuje we wtorek Komenda Wojewódzka Policji w Opolu. Mandaty dostali m.in. wędkarze i spacerowicze. A w Poznaniu… policjanci.

PAP

W powiecie krapkowickim mandaty za nieprzestrzeganie ograniczeń związanych z koronawirusem otrzymało dziewięć osób. Wśród nich była czwórka młodych osób w wieku 19-22 lat, która spotkała się na stacji benzynowej. Dwie kobiety i dwaj mężczyźni dostali mandaty po 500 złotych.W tym samym powiecie dwaj pijani mężczyźni odpowiedzą przed sądem za nieprzestrzeganie zalecanego dystansu dwóch metrów, a właściciel sklepu, w którym było zbyt wielu klientów otrzymał mandat.

Kary posypały się na wędkarzy w Opolu, którzy korzystając z ładnej pogody, postanowili wybrać się z wędkami nad Odrę i opolskie kanały. Tylko w niedzielę patrol wodny policji wystawił ponad 50 mandatów. Wśród ukaranych są także spacerowicze, którzy wybrali się nad wodę. Jak przypomina policja, rekreacyjne łowienie ryb i dalekie spacery nie są czynnością pierwszej potrzeby.

Problem w tym, że sami policjanci nie zawsze przestrzegają zasad.

Ośmiu policjantów ruchu drogowego opuściło swoje rejony służbowe, zjechali z różnych stron Poznania nad Maltę i rozpalili grilla w miejskim zieleńcu. Wobec funkcjonariuszy wszczęto postępowania dyscyplinarne; zostali także ukarani mandatami.

Jak przekazał PAP we wtorek rzecznik prasowy wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak, do zdarzenia doszło w niedzielę.Borowiak tłumaczył, że „ośmiu policjantów z Ruchu Drogowego opuściło swoje rejony służbowe, zjechali z różnych stron Poznania nad Maltę i rozpalili grilla w miejskim zieleńcu”.

„Wszyscy mają wszczęte postępowania dyscyplinarne za naruszenie procedur służbowych. Kary będą surowe” – podkreślił.

Dodał, że ośmiu funkcjonariuszy zostało już także ukaranych mandatami w wysokości 500 zł za „rażące naruszenie Rozporządzenia Rady Ministrów z 1 kwietnia w sprawie zwalczania COVID-19”. (PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk