W piątek kolejny koncert online Teatru Muzycznego w Łodzi

Karol Kwiatkowski2 kwietnia, 20204 min

Minikoncert online Teatru Muzycznego w Łodzi poświęcony Stanisławowi Moniuszce będzie można w piątek obejrzeć i wysłuchać na blogu „Muzyczny wirtualnie”. Wystąpi w nim,związana z łódzką sceną, Justyna Kopiszka. Tydzień później zaśpiewa Paweł Erdman.

Teatr Muzyczny w Łodzi

Joanna Karpińska z Teatru Muzycznego zwraca uwagę, że teatr po raz kolejny zaprasza do wirtualnego spotkania z muzyką w ramach cyklu „Dusza śpiewa”, na które składają się zarejestrowane w formie 20-minutowych filmów premierowe minikoncerty z udziałem artystów łódzkiej sceny. Zrealizowane są one w ramach większego projektu – „Muzyczny wirtualnie”.

„Za nami dwa koncerty musicalowe, postanowiliśmy więc wrócić do klasyki. Kolejne dwa koncerty będą spotkaniami z twórczością Stanisława Moniuszki w wykonaniu naszych solistów – mówi dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi Grażyna Posmykiewicz.

W piątek będzie można wysłuchać minirecitalu Justyny Kopiszki. Sama solistka zwraca uwagę, że sytuacja, w której się znaleźli artyści jest zupełnie nowa, ale też „wyzwala kreatywność”. „To niesamowite uczucie gościć w domach naszych widzów” – podkreśla.

Kopiszce akompaniować będzie Krzysztof Brzeziński. Razem wykonają pieśni i arie Stanisława Moniuszki – jak zapowiadają – w niecodziennych aranżacjach. Artystka zaśpiewa m.in. arię Skołuby z opery „Straszny dwór”.

Karpińska przypomina, że Justyna Kopiszka związana jest z Teatrem Muzycznym od 2014 roku, gdzie śpiewa partie: Marii Magdaleny w „Jesus Christ Superstar”, karczmarki w „Człowieku z La Manchy” i damy dworu w „Wielkiej księżnej Gerolstein”. Jej repertuar obejmuje także partię siostry Hubert w musicalu „Nunsense” i pani Pearce w „My Fair Lady”. Śpiewa również partie operowe.

W 2014 r. wzięła udział w prapremierze musicalu „Śpią wystawy” Jonasza Sołtyka pod batutą Giuseppe Gimellego w Krakowie. Koncertowała w salach Filharmonii Narodowej, Filharmonii Szczecińskiej i Częstochowskiej.

Minirecital Kopiszki będzie można oglądać online na blogu „Muzyczny wirtualnie” (www.tmlodz.com) w piątek o godz. 20. Tydzień później, 10 kwietnia, w repertuarze Moniuszki wystąpi Paweł Erdman. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk