Kwarantanna dla Nowego Jorku nie jest konieczna

Karol Kwiatkowski29 marca, 20202 min

Donald Trump oświadczył w sobotę, że Nowy Jork nie wymaga kwarantanny z powodu pandemii koronawirusa. Wcześniej prezydent USA mówił, że rozważa objęcie kwarantanną stanów Nowy Jork i New Jersey oraz części Connecticut.

PAP/EPA.

Trump na Twitterze poinformował, że zwrócił się do federalnych urzędników służby zdrowia o wydanie „zaostrzonych dyrektyw dotyczących podróży”. Zalecenia te mają być egzekwowane przez gubernatorów stanu Nowy Jork, New Jersey i Connecticut w porozumieniu z rządem federalnym.

„Kwarantanna nie będzie konieczna. Dziś wieczorem Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom wydadzą instrukcje w tej sprawie” – napisał Trump na Twitterze.

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1244056559577071616?s=20

Wcześniej w sobotę Trump mówił dziennikarzom w Białym Domu, że rozważa wprowadzenie kwarantanny dla stanów Nowy Jork i New Jersey oraz części Connecticut. „Nie musimy tego robić, ale jest szansa, że jeszcze dziś ogłosimy kwarantannę – krótkie dwa tygodnie dla Nowego Jorku, prawdopodobnie New Jersey i części Connecticut” – wyjaśniał.

Trump podkreślił, że kwarantanna oznaczałaby ograniczenia w podróżach, tzn. poddane jej osoby nie mogłyby podróżować do innych części USA. Ograniczenie nie dotyczyłoby handlu. (PAP)

[reklama]

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk