Hiszpania – 838 zgonów w ciągu doby

Karol Kwiatkowski29 marca, 20203 min

O 838 wzrosła w ciągu ostatniej doby w Hiszpanii liczba osób zmarłych z powodu koronawirusa – poinformowało w niedzielę ministerstwo zdrowia tego kraju. Tym samym liczba zgonów z powodu Covid-19 wzrosła do 6528. W Hiszpanii zakażonych jest ponad 78 tysięcy osób.

PAP/EPA.

W sumie od początku epidemii koronawirusa zainfekowanych zostało 78 797 osób – przekazało ministerstwo zdrowia. W ciągu ostatnich 24 godzin stwierdzono 6549 nowych przypadków zakażenia.

Według służb sanitarnych Hiszpanii 9-procentowy spadek liczby infekcji w ciągu minionej doby nie oznacza, że epidemia w tym kraju osiągnęła swój szczyt.

Hiszpański resort zdrowia wskazał jednak, że od wtorku sukcesywnie obniża się dzienny przyrost zachorowań na koronawirusa. Rekordowy wzrost infekcji w ciągu jednej doby – o 25 proc. – zanotowano 19 marca.

Według władz pozytywnym zjawiskiem jest rosnąca liczba osób wyleczonych. W ciągu minionej doby wypisano ze szpitali 2424 pacjentów zakażonych koronawirusem. Łączna liczba osób, które już wyzdrowiały przekroczyła w niedzielę 14 709.

Tego dnia rząd wspólnoty autonomicznej Madrytu ogłosił rozpoczęcie żałoby w regionie z powodu licznych zgonów wskutek Covid-19; nie podano na razie daty jej zakończenia.

Region stołecznej aglomeracji odnotował dotychczas najwięcej zgonów i zachorowań na koronawirusa na terenie Hiszpanii. Do niedzielnego popołudnia zmarły tam 3082 osoby, a blisko 22,7 tys. zostało zakażonych.

Od początku pandemii ofiary śmiertelne Covid-19 potwierdzono we wszystkich 17 wspólnotach autonomicznych Hiszpanii, a także w dwóch północnoafrykańskich eksklawach – Ceucie i Melilli.

(PAP)

[reklama]

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk