Czy wybory odbędą się 10 maja?

Karol Kwiatkowski29 marca, 20203 min

Żaden polityk nie podejmie decyzji o wyborach narażając ludzi na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia – podkreślił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Obecnie trudno jest ocenić, czy epidemia koronawirusa będzie wygasać, czy się rozwinie; na taką ocenę trzeba poczekać dwa tygodnie – dodał.

O wątpliwościach prezydenta Dudy co do utrzymania terminu wyborów pisaliśmy tutaj.

Kancelaria Senatu

Mówiąc o wyborach prezydenckich zaplanowanych na maj, wiceminister Kraska zauważył, że jest do nich jeszcze trochę czasu. „Wszystko (przeprowadzanie wyborów – PAP) będzie zależało od tego jaki będzie stan epidemii. Żaden polityk nie podejmie decyzji o wyborach, jeżeli będzie to narażało – nie tylko komisje wyborcze, ale też głosujących – na niebezpieczeństwo utraty życia, czy zdrowia” – podkreślił.

Podał, że obecnie w Polsce jest 97 tys. osób w kwarantannie, „czyli jest to potężna grupa ludzi” z grupy wysokiego ryzyka, którzy powinni pozostać w domu.

Kraska przyznał, że ładna pogoda w Polsce nie sprzyja temu, by Polacy przestrzegali wprowadzonego przez rząd generalnego – z kilkoma wyjątkami – zakazu wychodzenia z domu. Powiedział, że go to martwi, bo przestrzeganie tej zasady jest najskuteczniejszą metodą na ograniczenie epidemii.

Oceniając efekty dotychczasowych ograniczeń wprowadzonych przez rząd, Kraska powiedział, że trzeba poczekać jeszcze dwa tygodnie, by zobaczyć, czy epidemia się rozwinie, czy zacznie wygasać.

Przyznał, że przypadków zakażeń z dnia na dzień przybywa. „Wszystko zależy od tego, czy pozostaniemy w domach i będziemy przestrzegali higieny” – stwierdził. Zaapelował do Polaków: „Zostańcie w domu, dajecie sobie i bliskim szansę abyśmy doczekali kolejnej Wielkanocy”.(PAP)

[reklama]

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk