Moja PolskaPolska„Jesteś 987. w kolejce”

Karol Kwiatkowski Karol Kwiatkowski25 marca, 20202 min

Zostań w domu – zachęca rząd. Wiele osób posiadających dziecko chciałoby tak zrobić dla bezpieczeństwa własnego i swojej rodziny. Podstawowym pytaniem jakie ciśnie się na usta, jest kwestia zasiłku opiekuńczego.

Żeby nie opierać się na niesprawdzonych informacjach, warto zasięgnąć języka u źródła. W Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Wystarczy odczekać swoje w kolejce. Bardzo długiej kolejce. Idąc do siedziby ZUSu zobaczymy na drzwiach kartkę. Widnieje na niej informacja, że „w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego ZUS nie obsługuje bezpośrednio klientów”. Można skorzystać z infolinii.

Karol Kwiatkowski

Sprawdziliśmy.

Byliśmy 987 w kolejce oczekujących. Warto w tym miejscu przypomnieć, że w 2020 roku ZUS wyda wyłącznie na własne potrzeby blisko pięć miliardów złotych (4,899). Większość tej kwoty – nieco ponad trzy miliardy – pójdzie na wynagrodzenia pracowników ZUS, którzy w tym roku otrzymali średnio dziewięć procent podwyżki.

Karol Kwiatkowski

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

five + 18 =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl