Wojsko w walce z koronawirlsem

Karol Kwiatkowski24 marca, 20202 min

Ponad 4,7 tys. żołnierzy i pracowników wojska będzie wspierać we wtorek działania związane z walką z epidemią koronawirusa – zapowiedział minister obrony Mariusz Błaszczak.

Lublin, 22.03.2020. Koronawirus w Polsce. Lubelscy terytorialsi wypełniają ankiety przed oddaniem krwi, 22 bm. w Lublinie w ramach terenowej akcji poboru krwi organizowanej przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. (aldg) PAP/Wojtek Jargiło

„Ponad 4,7 tys. żołnierzy oraz pracowników cywilnych wojska będzie dziś pomagać w walce z koronawirusem Prawie 1,7 tys. żołnierzy wspiera Straż Graniczną i Policję w ochronie granic” – napisał Błaszczak we wtorek na Twitterze.

Wojsko współpracuje z innymi służbami mundurowymi i z Ministerstwem Zdrowia w działaniach mających powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa; pomaga osobom starszym i objętym kwarantanną. Utrzymuje w gotowości 14 wojskowych szpitali i pięć ośrodków medycyny prewencyjnej.

Ośrodek Diagnostyki i Zwalczania Zagrożeń Biologicznych Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii może wykonać 350 testów dziennie na obecność koronawirusa. Armia przygotowała też mobilne zespoły medyczne, pojazdy i obiekty przystosowane do odbywania w nich kwarantanny, oferuje także transport lotniczy w razie potrzeby ewakuacji medycznej.

Liczba stwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce wyniosła we wtorek 766, osiem osób zmarło.(PAP)

autor: Jakub Borowski

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk