Kulesza o przebiegu Rady Bezpieczeństwa Narodowego

Karol Kwiatkowski23 marca, 20204 min

Podczas posiedzenia RBN mieliśmy omawiać szczegóły techniczne dokumentu – projektu tzw. tarczy antykryzysowej – z którym nie mieliśmy możliwości zapoznania się; to absurdalne -podkreślił po poniedziałkowym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego szef klubu Konfederacji Jakub Kulesza.

fot. Joanna van Fenema

Poseł wezwał do zwołania kolejnego posiedzenia RBN dotyczącego bezpieczeństwa wyborów.

Zdaniem Kuleszy organizacja posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego była dobrą decyzja. Jak zaznaczył, w okresie kryzysu spowodowanego epidemią ważne są również konsultacje z opozycja. Dodał jednak, że temat i przebieg poniedziałkowego posiedzenia „były absurdalne”.

„Tematem tego posiedzenia było omówienie projektu rządowej tarczy antykryzysowej. Projektu, którego żadne opozycyjne ugrupowanie nie dostało” – zauważył Kulesza. „Mieliśmy omawiać szczegóły techniczne dokumentu, z którym nie mieliśmy możliwości się zapoznać” – dodał.

Kulesza stwierdził, że z medialnych wypowiedzi na temat projektu tarczy antykryzysowej wynika „błędny, czysto biurokratyczny kierunek”. „Kierunek, w którym, aby otrzymać pomoc od państwa trzeba wypełniać druki, formularze, wnioski, które ktoś musi obsługiwać” – uzasadnił. Wyraził obawę, że aparat państwa nie jest w stanie obsługiwać takiej ilości wniosków.

Poseł poinformował, że poprosił prezydenta Andrzeja Dudę o zwołanie kolejnego posiedzenia RBN na temat bezpieczeństwa majowych wyborów prezydenckich. „Z jednej strony rząd każe siedzieć w domach, wstrzymać działalność, pod znakiem zapytania są planowe posiedzenia Sejmu, a z drugiej strony rząd dopuszcza możliwość przeprowadzenia takiego przedsięwzięcia, jakim są wybory. Jaki jest powód tak różnego podejścia do sprawy?” – pytał polityk.

W poniedziałek odbyło się zwołane przez prezydenta Andrzeja Dudę posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Tematem narady prezydenta, przedstawicieli rządu i parlamentu był projekt „tarczy antykryzysowej” – pakietu rozwiązań łagodzących ekonomiczne skutki epidemii koronawirusa dla pracodawców i pracowników.(PAP)

autor: Monika Zdziera

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk