ZagranicaTeksas: strzelanina w kościele – parafianie zastrzelili napastnika

gregsoft gregsoft30 grudnia, 20192 min

Mężczyzna, który otworzył ogień podczas niedzielnej mszy w kościele w miasteczku White Settlement w Teksasie, zabijając jedną osobę, a drugą ciężko raniąc, został zastrzelony przez parafian. Podziękowania złożył im m.in. gubernator stanu.

Do strzelaniny doszło w niedzielę przed południem czasu lokalnego podczas mszy w kościele West Freeway Church of Christ.

„Dwóch bohaterskich parafian uratowało życie wielu ludziom” – powiedział szef Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego Teksasu Jeff Williams.

„Miejsca kultu mają być święte, jestem wdzięczny członkom tego kościoła, że błyskawicznie podjęli decyzję o zabiciu napastnika, dzięki czemu udało się uniknąć większego rozlewu krwi” – oświadczył gubernator stanu Teksas Greg Abbott.

Służby medyczne sprecyzowały, że po strzelaninie w kościele w White Settlement trzy osoby, w tym napastnik, zostały w stanie krytycznym przewiezione do szpitala. „Dwie – napastnik i ofiara strzelaniny – zmarły, a trzecia walczy o życie” – powiedziała rzeczniczka pogotowia ratunkowego.

Nie wiadomo, jaki był motyw działania napastnika. Śledztwo prowadzi FBI.

We wrześniu w Teksasie weszła w życie ustawa, która zezwala na wnoszenie broni do „kościołów, synagog i innych świątyń”.

(PAP)

Udostępnij:

gregsoft

gregsoft


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/server214716/ftp/wordpress/wp-content/themes/newstar-child/relativeArticle.php on line 49

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

two × five =