Azerbejdżanin podejrzany o oszukanie plantatorów pomidorów na 293 tys. zł

gregsoft27 grudnia, 20192 min

Prokuratura Rejonowa w Kaliszu skierowała do miejscowego sądu akt oskarżenia przeciwko 41-letniemu obywatelowi Azerbejdżanu. Mężczyźnie zarzucono oszukanie dwóch plantatorów pomidorów spod Kalisza na łączną kwotę 293 tysięcy zł – przekazał w piątek PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kaliszu Maciej Meler.

Do zdarzenia doszło w czerwcu 2018 r. na terenie powiatu kaliskiego. 41-letni Azerbejdżanin zamówił u dwóch plantatorów pomidorów towar na łączną kwotę 293 tys. zł.

„U jednego zamówił 42 tys. kg pomidorów za 89 tys. zł. Drugie zamówienie było znacznie większe, ponieważ opiewało na kwotę 204 tys. zł” – powiedział prokurator Maciej Meler.

Mężczyzna wziął towar, ale nie uregulował należności na podstawie wystawionych faktur.

Podczas śledztwa 41-letni obywatel Azerbejdżanu nie przyznał się do winy. Tłumaczył się tym, że nie zapłacił, ponieważ pomidory były popsute.

Dlatego – na wniosek prokuratury – opinię w sprawie wydał Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu. Wskazał, że pomidory były dobrej jakości i nie mogły ulec zepsuciu podczas transportu. 

Podejrzanemu grozi do 10 lat więzienia. 

 

Ewa Bąkowska (PAP)

 

 

Udostępnij:

gregsoft

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk