Zagórski: na wschodzie mamy trochę inny, lepszy typ pracownika

gregsoft14 grudnia, 20192 min

Kierujemy uwagę firm chcących inwestować w Polsce w centra badawczo-rozwojowe w stronę miast na wschodzie naszego kraju – powiedział w sobotę w Toruniu minister cyfryzacji Marek Zagórski. Dodał, że są tam m.in. niezwykle kompetentni inżynierowie.

Zagórski uczestniczył w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w konferencji „Przedsiębiorczość w Polsce – Nowe Perspektywy Rozwoju”. Brali w niej udział także m.in. wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin oraz minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

„Rozmawiając z firmami, które szczęśliwie chcą inwestować w centra badawczo-rozwojowe w Polsce, mówimy im i myślę, że może to potwierdzić minister Emilewicz, żeby nie skupiali się tylko na Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Podpowiadamy, żeby patrzyli na Polskę wschodnią, na inne ośrodki, gdzie także mamy doskonałe uczelnie, ale jednocześnie mamy trochę inny typ pracownika, lepszego z punktu widzenia pracodawcy” – podkreślił Zagórski odpowiadając na pytanie o możliwość skierowania uwagi przedstawicieli dużych koncernów z branży informatycznej na Lublin.

Podał przykład Białegostoku, gdzie w jego ocenie są doskonali i kompetentni inżynierowie, którzy jednocześnie nie są tak zmanierowani jak w dużych ośrodkach, jeżeli chodzi o tempo zmian w karierze zawodowej.

„Można tam uzyskać bardzo kompetentnego, ale jednocześnie, co dziś niezwykle ważne, przywiązanego pracownika” – dodał Zagórski.

PAP/Fot. PAP/Tytus Żmijewski

Udostępnij:

gregsoft

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk