Wyszukane przez Zbigniewa Żmigrodzkiego

Nowy Land - mniejszość niemiecka z Opolszczyzny, przy pomocy "postępowej" PO oraz`"wielkiego brata" zza Odry, powołała pierwszy w Polsce regionalny "kraj" pod nazwą "Annaland". W jego skład wchodzą gminy: Gogolin, Izbicko, Jemielnica, Krapkowice, Leśnica, Strzelce Opolskie, Tarnów Opolski, Ujazd, Walce i Zdzieszowice, uważane za "już prawie niemieckie". Ośrodkiem landu jest Góra Św. Anny.


"Miś" Kamiński i Andrzej Morozowski sporządzili kiedyś chwalebne "dzieło" pt. "Koniec PiS-u". Rzeczywistość okazała się inna: to ich "Platformę" może czekać koniec. Zastąpi ją KOD lub "Nowoczesna" bądź połączenie tych awanturniczych gromad, zarządzone przez niewidocznych sterników antyrządowej rebelii. Tymczasem Tusk chce wyprzeć Schetynę i zastąpić Hanną Gronkiewicz-Waltz. Tylko tak dalej...
 
W "Super Expressie" wyróżnia się jako podgryzacz władzy Sławomir Jastrzębowski. Cytujemy: "KOD wyprzedza PiS  (...) ten ruch, pchany przez niewidzialne a sprawne ręce, dziś zwyciężyłby w wyborach". - Ciekawe, czyje to ręce? Zgłaszają się BND, Mossad,CIA, a chyba i złowrogi Putin. Jednak najpewniej są to ręce którejś z naszych specjalnych, podobno aż siedmiu, służb. Proponujemy dobrze trzepnąć po łapach...

 

Na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie reklamowali swoje "dzieła bojowe" Leszek Balcerowicz ("Trzeba się bić z PiS o Polskę") i Aleksander Hall ("Zła zmiana"), gorliwi obrońcy "Platformy". Cytujemy co celnieisze "kwiatki" z piśmienniczych wyrobów obydwóch panów: "PiS musi odejść...To skrzep PRL-u...Rządy PiS jak rządy nazistów...W Polsce dzieje się źle." - Balcerowicz;  "Jak zły sen...Najtrudniejszy okres od 1989 roku...Rządząca większość łamie zasadę praworządności...Niektóre posunięcia (ustawy) zagrażają wolnościom obywatelskim...Język nienawiści, jakim posługują się liderzy PiS sprawia, że między Polakami narasta atmosfera wrogości." - Aleksander Hall.  - W  rzeczywistości kto sieje dokoła nienawiść i wrogość, każdy widzi -  wystarczy popatrzeć na to, co się dzieje w Sejmie i na marszach KOD-u oraz posłuchać agresorów z PO i "Nowoczesnej". 

 

Mniejszość niemiecka, tak jak i jej patroni zza Odry, atakuje nasz rząd, idąc w sukurs awanturnikom z PO, "Nowoczesnej" i KOD-u. Krzysztof Świerc pisze w "Wochenblatt" (nr 22):   "(...) dorobek Polski, który był tak mozolnie budowany przez ostatnie lata, ulega burzeniu (...)...opcja rządząca nie potrafi (...) uszanować tego, co jej poprzednicy stworzyli (...)." - W jakim świecie ów pan Świerc żyje? Przecież ten dorobek z minionych lat nie był dalej  "budowany", ale rozkradany, marnowany i niszczony, sprzedawany za bezcen. A teraz, gdy podejmuje się próby uzdrowienia państwa, Niemcy popierają szkodników, usiłujących obalić polski rząd.

 
"Wojska NATO pierwsze zwieją, gdyby coś się wydarzyło (...) jakie posunięcia, niesprowokowane przez nas samych, były ze strony rosyjskiej podejmowane? To Ukraińcy wysuwają wobec nas roszczenia terytorialne (...) mają pretensje do 16 polskich powiatów." - Bogusław Wolniewicz, "Do Rzeczy" nr 17/168.
 
"(...) przez ostatnich sześć lat po miesięcznicach smoleńskich (kardynał Nycz) wzywał nieraz na dywanik proboszcza archikatedry ks. Bogdana Bartołda i miał do niego pretensje o nazbyt ostre i wywrotowe kazania (...) miał się nawet domagać, żeby w ogóle skończyć ze smoleńskimi mszami." - "Do Rzeczy" nr 18/169.
 
Ukraina obłożyła nas długotrwałym embargiem na dostawę artykułów żywnościowych (podobnie jak Rosja) a my ją popieramy i dotujemy. Nasz sojusznik USA nie tylko nie  zwalnia nas od wymogu wizowego, ale wtóruje awanturnikom z tak zwanej opozycji w atakach na Polskę, oskarża fałszywie o brak demokracji. Od takich "przyjaciół" Panie Boże nas broń; przed wrogami w razie czego i tak sami się będziemy musieli bronić.

 

Wynagrodzenia roczne wiceprezydentów Warszawy wynoszą od przeszło 700 tysięcy złotych do ponad 800 tysięcy rocznie - jest to przeszło 3 razy tyle, ile otrzymuje Prezydent Państwa Polskiego. Multimilionerka Hanna Gronkiewicz-Waltz, jako prezydent, jest zapewne jeszcze wyżej profitowana (za Super-Expressem).

 

 

Na dworcu kolejowym w Opolu znajdowała się tablica: "150 lat kolei na ziemiach polskich". Na żądanie Rafała Bartka, przewodniczącego Mniejszości Niemieckiej w województwie opolskim, została usunięta i zastąpiona inną, której treść brzmi: "150 Jahre Bahn auf schlesischen Gebieten"-"150 lat kolei na ziemiach śląskich".

 

2.05.2016

 

"Wochenblatt" poucza: (...) dyskusja w kontekście 1050.rocznicy chrztu Polski pokazała błędy, które zawiera historia pisana na zapotrzebowanie narodowe (...) w zakresie powstań śląskich potrzebna jest dziś szeroka edukacja (...) także o znacznym i zupełnie nielegalnym zaangażowaniu polskiej armii". - A może warto przypomnieć, kto walczył po stronie niemieckiej? Selbstschutz czy Wehrmacht, ganz egal...  

 

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zapowiedział, że w ciągu 10 lat zakończona będzie
repatriacja Polaków z terenów części byłego Związku Radzieckiego. W życzeniach z okazji
Dnia Polonii i Polaków za Granicą powiedział, że polska władza zrobi wszystko, aby zapewnić powrót Polakom, którzy chcą wrócić do Ojczyzny.

 

 29.04.2016

 

Dyrektor Kancelarii Sejmu, Lech Czapla, popierający Bronisława Komorowskiego i pozostający od lat na tym stanowisku, utrudniał działania komisji smoleńskiej Macierewicza. Był milicjantem w stołecznym oddziale ZOMO - alarmuje Leszek Pietrzak z IPN.

 

 

 28.04.2016
 

Przewodniczący Papieskiej Rady ds.Kultury, kardynał Gianfranco Ravasi, zwrócił się do "drogich braci masonów", oznajmiając podjęcie przez Kościół z nimi dialogu, ze wględu na "katolickich integrystów", oskarżających niektórych hierarchów o przynależność do lóż - donosi "Przymierze z Maryją" (nr 87).

 

 

18.04.2016

 

Najwyższy czas zrobić porządek w MSZ; posprzątać po Geremku i Sikorskim. Wymienić ambasadorów,konsulów i przynajmniej częściowo personel placówek, z instytutami kultury polskiej włącznie. Zacząć od ambasadora w USA - gdy jego usunięcia zaczęła się domagać opinia publiczna, zarzucił  krytykującym antysemityzm .

 

 

 

12.04.2016

 

Wojciech Balczun, były prezes PKP Cargo S.A., który wyratował spółkę z olbrzymiego zadłużenia i sprawił, że polski przewoźnik stał się drugim graczem na rynku przewozów towarowych w Europie po Deutsche Bahn wygrał konkurs na prezesa kolei ukraińskich ogłoszony przez ministra Rozwoju Ukrainy.

 

 

10.04.2016

 

W całej Polsce trwają obchody upamiętniające szóstą rocznicę tragicznej katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, w której zginął śp. Lecha Kaczyński z małżonką oraz 94 osoby polskiej elity.

 

 

 

7.04.2016

 

Sprawa zachowania sędziego Wojciecha Łączewskiego, co podjudzał dziennikarza do antyrządowych napaści, została skrzętnie zamieciona pod dywan. Nic nie widać, nic nie słychać, a sędzia dalej sądzi.

 

5.04.2016

 

Rosjanie nie chcą dekomunizacji w Polsce. Złożyli skargę do UNESCO. W ten sposób oskarżają Polskę o rzekome fałszowanie historii i nieprzestrzeganie międzynarodowych umów.

 

1.04.2016

 

Tygodnik „Wochenblatt” (Opole) donosi, że znany reżyser Kazimierz Kutz wezwał Ślązaków, aby „w obliczu pogarszania się sytuacji w Polsce” masowo sięgali po niemieckie obywatelstwo . Sami Niemcy są poruszeni jego wypowiedzią.

 

31.03.2016

 

Prawnicy w opinii dla resortu sprawiedliwości skrytykowali argumentację prawną, jaką w swoim ostatnim wyroku przyjął Trybunał Konstytucyjny. Wyrok ten unieważniał przepisy wprowadzone w grudniu ub. roku, które dotyczą TK. Przepisy te unieważniały rozpatrzenie skarg wniesionych przez opozycję. Trybunał zakwestionował zasadę tzw. domniemania zgodności z Konstytucją ustaw, dopóki nie uzna się ich za zgodne z Konstytucją.

 

11.03.2016

 

Prezesi spółek: PZU, KGHM i PKN Orlen odejdą z posad z milionowymi odprawami. Prezesi tych spółek - Jacek Klesyk (PZU), Herbert Wirth (KGHM) i Jacek Krawiec (Orlen) mogą wziąć na odchodne ponad 2-3 mln zł.

 

21.03.2016

 


28-06-2016 admin

Komentarze

  • Sam Rząd nie zrobi wiele, jeśli wszyscy nie staniemy murem. Trzeba jeszcze dodać do tego odwagę i chęć mówienia prawdziwej, faktycznej prawdy w polskim wydaniu, a nie bolszewickim, czy niemieckim. Sterowalność sprzedajnych mediów - mętnego nurtu jest wielka, naiwność ludzi jeszcze większa.
  • Your article was exellecnt and erudite. http://hbxkhy.com [url=http://jckaokzp.com]jckaokzp[/url] [link=http://wmxdnhe.com]wmxdnhe[/link]
  • To think, I was coneusfd a minute ago.
  • How could any of this be better stated? It coulnd't. http://vmdyymr.com [url=http://svbyxxswp.com]svbyxxswp[/url] [link=http://vvuzlmno.com]vvuzlmno[/link]
  • I'm imsprseed you should think of something like that
  • Dave:All of the “be yourself/be true to yourself” stuff is of course true,and admirable,but I have two observations to add:1]I takes many of us[maybe most of us] a lifetime to find out/to become who we are. 2]As good as his words sound ,at least in passing,I think that Shake was making his point with Polonius as a co.&tadictionnDonr#8217;t forget that,despite his wise words,Polonius was a conniving schemer,totally out for himself.
  • lista tych niegodziwości wobec Polski - Polek i Polaków jest wielka,a przeciez to tylko wierzchołek góry lodowej.który udało sie dostrzec Panu,chciało by sie rzec PIS-ie do pracy.przecież nam to obiecałeś....

Dodaj komentarz

Redakcja

naszapolska@onet.pl

 

Kontakt

w sprawie administrowania stroną: poczta@ewatylus.pl

Krótko i na temat - Zbigniew Żmigrodzki

Siewcy niepokoju

 

Nasze czasy wyznaczają szczególną rolę dziennikarzom i politykom. I jedni, i drudzy nigdy nie cieszyli się ogólnym uznaniem: wzniecali konflikty i zamieszanie, rozsiewali kłamstwa, wmawiali niestworzone rzeczy. Dzisiaj tak zwani pracownicy mediów w znacznej części służą politykom w podsycaniu wrogości i narzucaniu lewackich poglądów, a zwłaszcza ateizacji; upowszechniają tendencje antyobyczajowe i antymoralne. Istnieją pod tym względem chlubne wyjątki, ale uczciwi dziennikarze i publicyści, tak zresztą, jak i politycy, prześladowani są przez rozpanoszony medialny libertynizm, obrzucani obelgami, eliminowani na różne sposoby. Walka zła z dobrem, jaka toczy się teraz zawzięcie w świecie, znajduje wśród służalczych ludzi mediów użytecznych sojuszników, zdolnych i skłonnych do wszystkiego.

 

***

Dialog, pojednanie, jedność

 

Ustawicznie słyszymy wezwania, aby przystąpić do dialogu i pojednać się, by zapanowała upragniona „jedność”. Są to jednak postulaty nierealne w sytuacji, gdy w świecie toczy się kampania agresywnego ateizmu pod hasłem laicyzacji oraz usunięcia religii i moralności chrześcijańskiej z życia społecznego. Jego przedstawiciele pojmują dialog i pojednanie jako przyjęcie ich przekonań i ustąpienie im pod każdym względem; posługują się kłamstwem, oszczerstwem i pałają nienawiścią. Czy Chrystus jednał się z faryzeuszami albo z kupczącymi w świątyni? Do dialogu nie ma partnerów, słyszy się groźby i obraźliwe wyzwiska, inaczej myślącym zapowiada uwięzienie, udręki, zagładę.. Toczona przez lewactwo wojna ideologiczno – polityczna nie pozostawia miejsca na mówienie o jakiejkolwiek „jedności’. A jeżeli ktoś piętnuje w imieniu Kościoła „swary i spory”, niech powie wyraźnie, kto je wszczyna i kto za nie odpowiada. Inaczej te „szlachetne’’ apele to puste, obłudne mistyfikacje.

 

Polecamy

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis