Wystawa poświęcona płk. Kuklińskiemu, pierwszemu oficerowi w NATO

Do 16  sierpnia w Ogrodzie Saskim w Warszawie można oglądać wystawę „Pułkownik Kukliński – Polska samotna misja”. 


Wystawa składa się  19 plansz ekspozycja prezentuje życiorys Ryszarda Kuklińskiego i jego bohaterską misję powstrzymania wojennych planów Związku Radzieckiego, realizowaną wraz z USA w latach 1970-1981.


Wystawa prezentuje także tradycje wspólnej walki o wolność Stanów Zjednoczonych i Polski. Opisy zdjęć wydrukowane są w języku polskim i angielskim.

Organizatorem wystawy jest Izba Pamięci Płk Kuklińskiego. Wystawa została przygotowana wspólnie z Archiwum Akt Nowych. Współorganizatorem wystawy jest Burmistrz Dzielnicy Śródmieście.

 

 


Komentarze

  • Thanks for spending time on the computer (wgirint) so others don't have to. http://knjlvrrlis.com [url=http://nvmmfitv.com]nvmmfitv[/url] [link=http://kpgunj.com]kpgunj[/link]
  • That's a sensible answer to a chnenlagilg question
  • Sursirping to think of something like that http://ixoosnvqigy.com [url=http://bthxop.com]bthxop[/url] [link=http://grmkxquyv.com]grmkxquyv[/link]
  • Heck yeah this is exlatcy what I needed.
  • Yth SUmber almunium, saya pingin pasang kaca di kantor saya pak,Pintu dan kaca matinya dari kaca tebal yang kalau pecah kecil2 kayak kristal, itu loh pak yg seperti kaca mobil,kan kalo pecah dia pecahnya beraumbhran kecil2. Thnks
  • Moim zdaniem każde działanie wymierzone przeciwko narzuconej Polsce siłą zbrodniczej władzy komunistycznej w celu jej obalenia zasługuje na pochwałę i szacunek. Wszystko zależy od punktu widzenia. Konrad Wallenrod Mickiewicza też był zdrajcą dla krzyżaków. Pozostaje zapytać, jaki jest Pański punkt widzenia?
  • Działanie wywiadowcze żołnierza czynnej służby na rzecz wywiadu obcego kraju to po prostu zdrada ,i tyle w temacie.
Dodaj komentarz

Redakcja

naszapolska@onet.pl

 

Kontakt

w sprawie administrowania stroną: poczta@ewatylus.pl

Krótko i na temat - Zbigniew Żmigrodzki

Siewcy niepokoju

 

Nasze czasy wyznaczają szczególną rolę dziennikarzom i politykom. I jedni, i drudzy nigdy nie cieszyli się ogólnym uznaniem: wzniecali konflikty i zamieszanie, rozsiewali kłamstwa, wmawiali niestworzone rzeczy. Dzisiaj tak zwani pracownicy mediów w znacznej części służą politykom w podsycaniu wrogości i narzucaniu lewackich poglądów, a zwłaszcza ateizacji; upowszechniają tendencje antyobyczajowe i antymoralne. Istnieją pod tym względem chlubne wyjątki, ale uczciwi dziennikarze i publicyści, tak zresztą, jak i politycy, prześladowani są przez rozpanoszony medialny libertynizm, obrzucani obelgami, eliminowani na różne sposoby. Walka zła z dobrem, jaka toczy się teraz zawzięcie w świecie, znajduje wśród służalczych ludzi mediów użytecznych sojuszników, zdolnych i skłonnych do wszystkiego.

 

***

Dialog, pojednanie, jedność

 

Ustawicznie słyszymy wezwania, aby przystąpić do dialogu i pojednać się, by zapanowała upragniona „jedność”. Są to jednak postulaty nierealne w sytuacji, gdy w świecie toczy się kampania agresywnego ateizmu pod hasłem laicyzacji oraz usunięcia religii i moralności chrześcijańskiej z życia społecznego. Jego przedstawiciele pojmują dialog i pojednanie jako przyjęcie ich przekonań i ustąpienie im pod każdym względem; posługują się kłamstwem, oszczerstwem i pałają nienawiścią. Czy Chrystus jednał się z faryzeuszami albo z kupczącymi w świątyni? Do dialogu nie ma partnerów, słyszy się groźby i obraźliwe wyzwiska, inaczej myślącym zapowiada uwięzienie, udręki, zagładę.. Toczona przez lewactwo wojna ideologiczno – polityczna nie pozostawia miejsca na mówienie o jakiejkolwiek „jedności’. A jeżeli ktoś piętnuje w imieniu Kościoła „swary i spory”, niech powie wyraźnie, kto je wszczyna i kto za nie odpowiada. Inaczej te „szlachetne’’ apele to puste, obłudne mistyfikacje.

 

Polecamy

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis