Kucharski: Santos nie zna mentalności polskich piłkarzy

Karol Kwiatkowski23 czerwca, 20233 min

Fernando Santos nie zna polskich piłkarzy, nie zna ich mentalności. Nie wie, jak ważna w Polsce jest kwestia mentalności” – mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Cezary Kucharski – były piłkarz reprezentacji Polski i były menadżer Roberta Lewandowskiego. „Na zachodzie o mentalności się nie mówi praktycznie w ogóle albo bardzo rzadko. Dyskutuje się o taktyce, technice, indywidualnościach…” – dodał.

Piotr Salak pytał swojego gościa o przegrany przez Biało-Czerwonych 2:3 mecz z Mołdawią. Błędy wynikły z niewłaściwego podejścia – gremialnego podejścia piłkarzy. Nastąpiło to przerwie meczu. Wszyscy poczuli, że ten mecz jest wygrany – tłumaczył Cezary Kucharski. Mołdawia nas zaskoczyła swoją agresywnością. Zabrakło liderów – dodał. W pierwszej połowie Lewandowski dał bramkę, dał asystę, a w drugiej połowie go nie było – analizował były piłkarz.

Jemu też się zdarzają momenty, kiedy lekceważy sobie grę w reprezentacji Polski – mówił w RMF FM Cezary Kucharski, oceniając postawę swojego byłego podopiecznego – Roberta Lewandowskiego. To nie jest tak, że on wszystkie mecze w polskiej reprezentacji grał genialnie. Wiele meczy grał słabszych, zdarzały mu się słabsze momenty. Moim zdaniem uzasadnione są pretensje do niego – ocenił.

Cała rozmowa: RMF FM