Elektrownie atomowe w Polsce nie powinny powstawać. To strata zasobów i czasu. Mamy lepsze alternatywy. Wiatr na lądzie da nam więcej energii – mówił przedstawiciel Greenpeace Polska, dyrektor programowy Paweł Szypulski w Porannej rozmowie w RMF FM.
Dyrektor programowy Greenpeace Polska stwierdził, że wyższe ceny samochodów elektrycznych nie stanowią poważnego problemu: Cały czas mówimy o technologiach alternatywnych, gadżetach. Wprowadzenie takich przepisów spowoduje, że pojazdy elektryczne będą tanieć.
Dobrym przykładem są panele fotowoltaiczne. Zmiany legislacyjne w kilku krajach spowodowały, że takie rozwiązania zaczęły tanieć na tyle, że stały się powszechne także w Polsce – tłumaczył Szypulski.
Gość Porannej rozmowy w RMF FM wyjaśniał, że optuje wyłącznie za samochodami elektrycznymi i energią pozyskiwaną tylko ze źródeł odnawialnych.
Elektrownie atomowe w Polsce nie powinny powstawać. To strata zasobów i czasu. Mamy lepsze alternatywy. Wiatr na lądzie da nam więcej energii – mówił przedstawiciel Greenpeace Polska.
W dalszej części rozmowy, Robert Mazurek zapytał o decyzję stowarzyszenia C40 Cities, która rekomenduje pozbycia się do 2035 roku 2/3 samochodów w miastach takich jak Warszawa: Jestem za, bo znajdujemy się w trakcie kryzysu klimatycznego i zaraz uderzymy głową w ścianę – odpowiedział Paweł Szypulski.
Kolejnym rozwiązaniem zaproponowanym przez C40 Cities, jest ograniczenie spożycia mięsa i nabiału. Gość Roberta Mazurka podsumował te postulaty, mówiąc: Te wszystkie zmiany mają służyć temu, by w miastach żyło nam się lepiej, zdrowiej i bezpieczniej. Mniej wypadków drogowych, mniej chorób układu krążenia i co więcej, wcale nie musimy jeść mniej smacznie.
Źródło: RMF24