Policja złapała przestępcę, złamał kwarantannę, ma pięć lat…

Karol Kwiatkowski27 stycznia, 202212 min

Jak wynika z ustaleń policjantów 5-latek na kwarantannie wybrał się wraz z bratem ciągnikiem na pole, aby tam wykonać prace rolne, stało się tak za przyzwoleniem rodziców – donosi infoilawa.pl.

Z informacji uzyskanych przez portal wynika, że tym razem – wyjątkowo – nie osoba objęta obowiązkową kwarantanną, lecz… rodzice tej osoby staną przed sądem, który zadecyduje o karze za opuszczenie miejsca izolacji. To dlatego, że kwarantannę złamał, opuszczając dom, chłopiec w wieku… 5 lat.

– Codziennie odnotowujemy kolejne przypadki lekceważenia obowiązujących ograniczeń oraz zakazów związanych z wystąpieniem stanu epidemii na terenie naszego kraju. Wobec osób niestosujących się do zasad odbywania kwarantanny policjanci sporządzają wnioski do sądu o ukaranie oraz do Powiatowego Inspektora Sanitarnego – o wszczęcie postępowania – mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

I dodaje: „Kiedy wyszło to na jaw (złamanie kwarantanny przez dziecko – red.), o wszystkim został poinformowany Powiatowy Inspektor Sanitarny, który wszczął postępowanie administracyjne, a policjanci dodatkowo sporządzili dokumentację do sądu w celu ukarania rodziców”.

Źródło: infoilawa.pl

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • ulas

    31 stycznia, 2022 at 11:01 pm

    Nie napisano, chłopiec wyjechał traktorem ze starszym bratem na pole. A jak wiadomo pole jak zarazi się to rozsieje wirusa na całą wieś, a może powiat lub Polskę.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *