Austria/ Ksiądz: nie ma litości dla niezaszczepionych

Karol Kwiatkowski18 listopada, 202113 min

Wiedeński ksiądz powiedział: Nie miej litości dla tych, którzy nie zostali zaszczepieni.

Obecnie istnieją surowe ograniczenia dla osób w Austrii, które nie są zaszczepione przeciwko Covid-19. Pastor wiedeńskiej katedry Toni Faber mówi, że nie ma sympatii do osób nieszczepionych, dla których w Austrii rozpoczęł się w poniedziałek lockdown.

„Mniejszym złem jest wykluczenie tych, którzy nie zostali jeszcze zaszczepieni, niż konieczność przepisania blokady dla całej populacji” – powiedział Faber w niedzielę wywiadzie dla „oe24.tv”. Jego zdaniem zablokowanie osób nieszczepionych jest ostatecznym impulsem do podjęcia decyzji o szczepieniu. „Jest to środek, który mocno ingeruje w codzienne życie, ale który również skłania nas do myślenia, co miejmy nadzieję sprawia, że ​​wzrastamy w gotowości do podjęcia możliwych środków przeciwko tej pandemii dla siebie osobiście, a tym samym również do służenia bliźniemu i służbie społeczeństwu ” – powiedział Faber.

O północy z niedzieli na poniedziałek wszedł w życie ogólnokrajowy lockdown w Austrii dla osób niezaszczepionych przeciwko Covid-19 lub nie będących ozdrowieńcami. Przepisy zostały zatwierdzone przez rząd federalny.

Nowe przepisy ogłosił podczas niedzielnej konferencji kanclerz Austrii Alexander Schallenberg. Zakaz wychodzenia z mieszkań i domów dotyczyć ma wszystkich niezaszczepionych osób powyżej 12 roku życia. Rząd ponowił też apel o zwiększenie liczby szczepień. „Liczba nowych infekcji jest wyższa, niż kiedykolwiek wcześniej” – podkreślił Schallenberg.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • qwe

    18 listopada, 2021 at 3:49 pm

    a ile osób jeszcze musi umrzeć od eksperymentalnych szczepionek zanim zatrzymają program szczepień ?

Leave a Reply

Koszyk