Eksperyment medyczny w Polsce. Pfizer przeprowadzi testy szczepionki na dzieciach od 6 miesiąca życia

Karol Kwiatkowski30 kwietnia, 202123 min

Polska jest jednym z tych państw, w których Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych zatwierdził badania kliniczne w zakresie stosowania szczepionki od 6. miesiąca życia, do 12. roku życia – powiedział w piątek rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz.

Andrusiewicz pytany był w piątek na konferencji prasowej o możliwość szczepienia młodzieży w czasie wakacji.

„W tej chwili na terenie Unii Europejskiej obowiązuje nas ChRL, czyli Charakterystyka Produktu Leczniczego w zakresie szczepienia osób od 16. roku życia. Jeżeli ten ChPL się nie zmieni, a raczej się zmieni, ponieważ firma Pfizer będzie wnioskowała o zmianę zgodnie z najnowszymi badaniami, które mówią o tym, że szczepienie jest w zakresie grupy wiekowej 12-16 lat i skuteczne, i bezpieczne. I zapewne firma w niedługim czasie będzie wnioskowała o zmianę tego ChPL – u na terenie UE do Europejskiej Agencji Leków” – odpowiedział Andrusiewicz.

Wówczas – jak dodał – „jeżeli ten ChPL się zmieni, będziemy mogli mówić i myśleć o szczepieniu młodych ludzi właśnie od 12. roku życia na terenie Polski”.

Rzecznik MZ zaznaczył, że Polska jest jednym z czterech państw, w których w najbliższym czasie będą prowadzone badania przez firmę Pfizer BioNTtech w zakresie możliwości szczepień od 6. miesiąca życia. „Więc Polska jest jednym z tych państw, w których Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych zatwierdził badania kliniczne w zakresie stosowania szczepionki od 6. miesiąca życia, do 12. roku życia” – powiedział Andrusiewicz. (PAP)

Autor: Edyta Roś

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

2 comments

 • iti

  30 kwietnia, 2021 at 12:48 pm

  „W tej chwili na terenie Unii Europejskiej obowiązuje nas ChRL”
  Zgadzam się, że w tej chwili obowiązuje nas Chińska Republika Ludowa.

  Reply

 • Remigiusz

  10 maja, 2021 at 2:48 am

  Ciekawe tylko który rodzic zgodzi się, aby jego dziecko brało udział w eksperymencie medycznym? Może niech politycy zaczną promować te pseudo szczepionki na swoich dzieciach czy wnukach. Może to otworzy im oczy. Chyba, że liczy się tylko kasa…

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk