Kolejny lekarz żartował z ryzyka związanego ze szczepieniem. Nie żyje

Paweł Skutecki16 marca, 202143 min

Zdzisław Sałdan był bardzo szanowanym lekarzem, właścicielem Specjalistycznego Gabinetu Chorób Dziecięcych w Janowie Lubelskim, wygrywał plebiscyty na „pediatrę roku”. Po przyjęciu szczepienia przeciwko COVID-19 55-letni lekarz żartował publicznie z obaw dotyczących bezpieczeństwa szczepionki. Nie żyje. 

4 stycznia Zdzisław Sałdan otrzymał pierwszą dawkę szczepionki Comirnaty koncernu Pfizer. „Chyba mi dali jakąś wybrakowaną, bo żadnego chipa 5G nie wyczuwam” – żartował w internecie.

25 stycznia doktor Sałdan przyjął drugą dawkę szczepionki przeciw COVID-19. „Jak na razie nie odczuwam żadnych objawów ubocznych. Bardzo dziękuję koleżankom które organizowały szczepienia w SPZZOZ Janów Lub. Wszystko przebiegło bardzo sprawnie bez niepotrzebnej straty czasu. Jestem pod wrażeniem profesjonalizmu całej akcji i świetnej organizacji. Wszystkich znajomych i nieznajomych zachęcam do wykorzystania pierwszego możliwego terminu szczepienia” – pisał. 

Na stronach internetowych powiatu janowskiego pojawiły się kondolencje. „Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Zdzisława Sałdana, lekarza z powołania, uznanego pediatrę, wziętego lekarza medycyny ratunkowej, przez długie lata związanego z janowską służbą zdrowia. W Zmarłym straciliśmy nie tylko cenionego lekarza specjalistę, oddanego lokalnej społeczności, ale i wspaniałego, rzetelnego i szlachetnego człowieka”. 

Zgodnie z definicją, niepożądany odczyn poszczepienny jest zaburzeniem stanu zdrowia obserwowanym do czterech tygodni po przyjęciu szczepionki, w związku z czym zgon doktora Sałdana nie będzie widniał w oficjalnym rejestrze NOP. Pamiętajmy jednak o tym, że preparat Comirnaty nie jest szczepionką w dotychczasowym rozumieniu tego terminu, a raczej terapią genową będącą obecnie w czwartej fazie badań klinicznych.

Redakcja Naszej Polski przyłącza się do kondolencji prosząc o wyważone komentarze i informując, że wszystkie inne będą usuwane. 

Udostępnij:

Paweł Skutecki

4 comments

 • ( ˇ෴ˇ )

  17 marca, 2021 at 6:09 pm

  Ostatni … śmieje się pierwszy! Pan Bóg szczególnych pyszałków nieraz karci natychmiast!

 • Dawid

  18 marca, 2021 at 10:50 pm

  Ciekawe dlaczego we wszystkich artykułach jest info że śmierć nie jest związana z wyszczepieniem ale żaden z nich nie podaje przyczyny śmierci.RIP Sandal

 • Arkadiusz

  8 sierpnia, 2021 at 4:48 pm

  Czytając te wszystkie zapewnienia że ” Pan doktor na pewno nie zmarł na wskutek szczepionki” mam wrażenie że coś tu nie gra. Bo to w końcu dziwne żeby facet w jego wieku zmarł tak po prostu … Swoją drogą ciekawe co było przyczyną śmierci bo o tym cisza…

Leave a Reply

Koszyk