Grzegorz Braun wykluczony z obrad Sejmu za brak maseczki

Paweł Skutecki18 listopada, 202013 min

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun został w środę po południu wykluczony z posiedzenia Sejmu przez wicemarszałka Włodzimierza Czarzastego za to, że mimo wielokrotnych próśb odmówił założenia maseczki, do czego zobowiązani są posłowie przebywający na terenie Sejmu.

Braun chciał zabrać głos w imieniu koła Konfederacji po wystąpieniu premiera Mateusza Morawieckiego ws. budżetu UE.

Wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty wielokrotnie prosił Brauna o założenie maseczki, do czego są zobowiązani parlamentarzyści przebywający w Sejmie. Jedna z posłanek położyła maseczkę Braunowi na mównicy sejmowej. Poseł Konfederacji nie założył jej jednak.

Czarzasty zwracał się również do posła Janusza Korwin-Mikkego, aby namówił swojego kolegę z koła na nałożenie maseczki. Poseł Konfederacji miał wyłączony mikrofon; Czarzasty zapowiedział, że mikrofon zostanie włączony, jeśli Braun założy maseczkę.

„Nikt na pana nie krzyczy po raz pierwszy, nikt nie straszy karą finansową. Proszę pana jak mężczyzna mężczyznę – proszę założyć maskę” – apelował do Brauna Czarzasty.

Ostatecznie wicemarszałek Sejmu ogłosił minutę przerwy. Po przerwie Braun wciąż nie chciał zgodzić się na założenie maseczki i po wielokrotnych prośbach i pytaniach ze strony Czarzastego o założenie maseczki odmówił. Wicemarszałek Czarzasty wykluczył w związku z tym posła z posiedzenia. Braun opuścił po tym salę plenarną. (PAP)

autor: Mateusz Roszak

Udostępnij:

Paweł Skutecki

One comment

  • jakub

    18 listopada, 2020 at 7:27 pm

    to samo będzie z certyfikatem szczepienia…nie ma. Nie ma Pan/Pani prawa głosu….proste? proste…

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk