Korwin-Mikke o protestujących: mają ukryty żal do swoich rodziców, że ich nie wyskrobali

Karol Kwiatkowski27 października, 202014 min

Poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke nie wytrzymał i zamieścił dość mocny komentarz w mediach społecznościowych dotyczący ostatnich protestów Strajku Kobiet.

W miniony czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis ustawy z 1993 r. zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Od czwartku w kraju trwają protesty przeciwko wyrokowi TK. Przez Polskę przetoczyła się fala protestów, która nie ominęła kościołów. Protestujący dopuścili się zakłócania eucharystii i dewastacji budynków sakralnych.

– Miałem pewne wahania, co do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego – bo o ile dla naszych Kolegów z Korony i Ruchu Narodowego walka z aborcją to postulat Nr 1 to KORWiN, jak każda partia prawicowa, jest przeciwko aborcji, ale nie traktuje tego jako sprawy ani najważniejszej; ani wymagającej działania przy pomocy topora. Dodaję, że nie ma ona nic wspólnego z katolicyzmem – np. w Burmie, zwanej dziś Myanmarem, katolików nie ma, a aborcja jest (z wyjątkiem przypadków, gdy ciąża grozi życiu kobiety) surowo zakazana. – napisał Korwin-Mikke.

– Takiej inwazji chamstwa i plugastwa wszelakiego dawno nie widziałem na polskich ulicach. Widziałem w Niemczech demonstrację prostytutek – zachowywały się o wiele przyzwoiciej. Bezwstyd i wulgarność demonstrantek i demonstrantów, prymityw i bezsens haseł pokazały, że ten wyrok bardzo ich zabolał. I tych ludzi powinno cos bardzo zaboleć – bo są kompletnie rozwydrzeni i pozbawieni hamulców. Dotyczy to nie tylko ulicy – słowa te pisze na sali Sejmu, a o pół metra przede mną obserwuję to samo chamstwo i bezczelność odziane w maseczki z błyskawicą, które wtargnęło na mównice i nie chce jej opuścić. – czytamy dalej.

Po namyśle znalazłem chyba freudowski powód, dla którego ci ludzie tak się zachowują: Po prostu mają ukryty żal do swoich rodziców, że ich nie wyskrobali. – podsumował poseł.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

 • Piter

  2 listopada, 2020 at 1:43 am

  No cóż brońmy nienarodzonych i matek w ciążý
  Wsród nich jest wielu Obywateli RP
  Polaków Żydów Rosjan Niemców ….
  „Życie nie jest środkiem ani celem
  Życie jest prawem” H. Haine
  God bless Polskę

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk