Bill Gates twierdzi, że potrzeba aż 14 miliardów dawek szczepionki na koronawirusa, aby powstrzymać wirusa

Karol Kwiatkowski18 września, 20203 min

Bill Gates uważa, że ​​w końcu być może będziemy musieli wyprodukować aż 14 miliardów dawek szczepionek przeciwko COVID-19 na całym świecie i potrzeba od dziewięciu miesięcy do dwóch lat, aby tak się stało.

W poście na blogu miliarder, współzałożyciel firmy Microsoft i filantrop, nakreślił, jak mógłby wyglądać wyścig o szczepionkę, w tym, ile czasu zajmie opracowanie szczepionki, która będzie zarówno bezpieczna, jak i skuteczna, jak będzie produkowana i kto powinien ją zdobyć jako pierwszy. .

„Musimy wyprodukować i rozprowadzić co najmniej 7 miliardów dawek szczepionki” – powiedział Gates, dodając, że liczba ta może wynosić nawet „14 miliardów, jeśli jest to szczepionka wielodawkowa”. Powiedział, że szczepionki powinny zostać rozprowadzone, „gdy tylko pierwsza partia będzie gotowa do użycia”.

Po pracownikach służby zdrowia, ludzie z krajów o niskich dochodach powinni być pierwszymi w kolejce po szczepionkę, gdy będzie gotowa, ponieważ jest bardziej prawdopodobne, że zachorują, powiedział Gates. Wyższe wskaźniki podstawowych schorzeń, słabe systemy opieki zdrowotnej i duże zagęszczenie populacji, które utrudniają wdrożenie środków dystansowania społecznego, pozwolą na łatwiejsze rozprzestrzenianie się choroby, powiedział.

Gates powiedział, że opracowanie bezpiecznej i skutecznej szczepionki, a także jej produkcja, przechowywanie i dystrybucja na tak dużą skalę, będą wymagały szerokiej globalnej współpracy.

Pomimo przeszkód, Gates powiedział: „Wiem, że to się uda. Po prostu nie ma alternatywy”.

„Ludzkość nigdy nie miała pilniejszego zadania niż stworzenie szerokiej odporności na koronawirusa” – powiedział. „Musimy wytworzyć miliardy dawek, musimy dostarczyć je do każdej części świata i wszystko to musi nastąpić tak szybko, jak to możliwe.

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk