Szumowski: konflikty interesów są powszechne

Paweł Skutecki25 maja, 202012 min

Minister Łukasz Szumowski nie ma najlepszej passy. Dzisiaj rano w rozmowie z Dominiką Wielowieyską w Radiu TOKFM usprawiedliwiał konflikty interesów. 

Minister zdrowia był pytany m.in. o to, czy naprawdę zdejmiemy maseczki, skoro wcześniej sam twierdził, że nastąpi to dopiero wtedy, kiedy wszyscy się zaszczepimy na COVID-19. Jego zdaniem „mamy sytuację bezpieczniejszą niż sądziliśmy”. 

Najwięcej emocji wzbudziło pytanie o konflikt interesów w kontekście otrzymywania dotacji z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju przez brata pana ministra. Łukasz Szumowski twierdzi, że „nie dotykał żadnych spraw z NCBIR”, a premier Jarosław Gowin był świadomy tych okoliczności. Redaktor Wielowieyska przypomniała ministrowi, że jego brat jednocześnie był w grupie ekspertów oceniających projekty i równocześnie składał projekty biorące udział w tych konkursach. I wtedy padły słowa, które wzbudziły burzę: „W świecie naukowym konflikty interesów są powszechne. Każdy kto wykonuje pracę badawczą takie konflikty ma. Jeśli ktoś nie ma konfliktu interesów, to jest bardzo podejrzane”.

(pas) 

Udostępnij:

Paweł Skutecki

One comment

  • Fan

    25 maja, 2020 at 2:04 pm

    On naprawdę ma nas za głupków

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk