PolskaKłodzko/ Szpital powiatowy przywraca planowane zabiegi wbrew zaleceniom rządu

Karol Kwiatkowski18 marca, 20212 min

Jadwiga Radziejewska, Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłodzku sprzeciwia się zaleceniom rządu dotyczącym wstrzymania planowanych zabiegów. Od wtorku w Kłodzkiej placówce leczniczej wszystkie zabiegi odbywają się zgodnie z planem – informuje portal 24wroclaw.pl.

NFZ zalecił w ubiegłym tygodniu ograniczenie do niezbędnego minimum lub czasowe zawieszenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo.

Aby zapewnić dodatkowe łóżka szpitalne dla pacjentów wymagających pilnego przyjęcia do szpitala NFZ zaleca ograniczenie do niezbędnego minimum lub czasowe zawieszenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo – wynika z informacji zamieszczonej w poniedziałek, 8 marca, wieczorem na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia.

Adam Niedzielski, minister zdrowia,  przedstawiając we wtorek w Sejmie informację na temat obecnej sytuacji w służbie zdrowia oraz możliwości udzielania zaplanowanych wcześniej świadczeń zdrowotnych wskazał, że „decyzja ws. ograniczeń zabiegów nie miała charakteru reaktywnego, tylko proaktywny, przewidujący, że w najbliższych dniach dojdzie do eskalacji pandemii, że trzecia fala przyspieszy”.

Starostwo Powiatowe w Kłodzku poinformowało, że decyzją Dyrektor Jadwigi Radziejewskiej, placówka znajdująca się przy ulicy Szpitalnej 1a od 16.03.2021 powraca do wykonywania wszystkich planowanych zabiegów.

Źródło: PAP i 24wroclaw.pl.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dziewięć − pięć =