Rusza wykup polskich nieruchomości przez zagraniczne fundusze

Karol Kwiatkowski9 stycznia, 202122 min

Wielu polskich przedsiębiorców otrzymało w ostatnim czasie mail od agencji nieruchomości w sprawie wykupu hoteli i przedsiębiorstw. Trudną sytuację na polskim rynku chcą wykorzystać zagraniczni inwestorzy.

Sytuacja sporej grupy polskich przedsiębiorców, szczególnie z branży gastronomicznej i hotelarskiej, jest nie do pozazdroszczenia. Branża ma kłopoty finansowe. Wiele firm zbankrutowało lub jest na progu bankructwa. Pomoc od rządu, który zakazał im, nielegalnie jak twierdzą prawnicy, działalności gospodarczej nie nadchodzi. Raty kredytów i opłaty nieopłacone w terminie się nawarstwiają.

Tę tragiczną dla polskich przedsiębiorców sytuację chcą wykorzystać zagraniczni inwestorzy, którzy są zainteresowani kupnem, m.in. hoteli w dużych miastach i miejscowościach wypoczynkowych.

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

2 comments

 • zdzicho

  9 stycznia, 2021 at 10:07 pm

  To nie tylko chodzi o0 nieruchomość, także o grunt.

  Jakoś dziwnie cicho przeszło zlikwidowanie ustawy o Dzierżawie Wieczystej Gruntu i wprowadzenie Prywatnej Własności Gruntu. Państwo już nie będzie właścicielem polskiej ziemi.

  Więc wiesz, goju, komu będziesz płacił za dzierżawę! Nie Państwu, 'nasze’ państwo jest bogate i nie chce pieniędzy od ciebie. Za grunt będziesz płacił innemu państwu. A jak się spóźnisz, to ono zrobi z ciebie wiatrak.

  Reply

 • Jan

  10 stycznia, 2021 at 10:41 am

  Dzięki za kontakt – pilnie szukamy kupca na nasz hotel bo rząd nas wydymał pseudo pomocą, restrykcjami, prawem i takim wsparciem dla biznesu ze jesteśmy na skraju upadłości. Zgłaszamy się do firmy aby sprzedać hotel i ratować siebie i naszym pracowników.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk