VI. Obietnica

Kolejne opracowanie Objawień Pana Jezusa s. Małgorzacie Marii Alacoque - VI. Obietnica. Obiecuje Boskie Serce miłosierdzie dla grzeszników. ,,W Sercu mym źródło grzesznikom otworzę, z którego spłynie miłosierdzie Boże”


1.nędza grzesznika. W grzech wpaść można łatwo, ale zeń wydostać się o własnych siłach nie jest się w stanie. Dusza w grzechu ciężkim leciałaby w przepaść wieczną, gdyby jej łaska boska innego kierunku ku Bogu nie nadała. Jezus dźwiga upadłego Piotra, bo ten żałuje. Karze ufać i się podnieść, podając rękę. ,,Ja się modliłem za ciebie, a teraz idę aby za twoje grzechy umrzeć. Ty żyj i wzmacniaj braci! Syn marnotrawny zadufany w sobie, popada w nędzę i jako intratne zajęcie pasie nierogaciznę. Na to samo schodzi każdy grzesznik, co się mu wyuzdanej wolności zachciewa. Staje się niewolnikiem swych nałogów, przyjętych z namowy tanich przyjaciół. 

II. Jak Boskie Serce zwraca ku sobie grzesznika? Zwraca ku sobie Pan Jezus grzesznika łaską ,,co mnie dziś to tobie jutro” Żadne przeszkody nie hamują ku dobru jeśli w człowieku jest wola poprawy. Łaska Boska rzuca blask i oświeca rozum, poruszając wolę do dobrego. Potrzeba aby łaska uczynkowa zmieniała się w łaskę uświęcającą. Przez nią nowe, stałe życie nadprzyrodzone wchodzi w duszę. Następuje zwrot zupełny ku Bogu – dlatego ta łaska nazywa się uświęcającą, dlatego, że ten dar nadprzyrodzony uświęca duszę, ozdabia ją, niejako konsekruje, jako świątynię w której cała Trójca Przenajświętsza zasiada na tronie i zamieszkuje na całe życie aż do śmierci nas zdobiący. Łaska ta rozpala, dopóki ją grzech nie zgasi. Łaska jako szata godowa utkana z krwi Boskiego Serca upoważnia nas do wejścia na gody wieczne w niebie. Wyprowadzenie z grzechu zawdzięczamy łaskawości Boskiego Serca.

 

Sanitariuszka Hania


24-07-2017 admin

Dodaj komentarz

Redakcja

naszapolska@onet.pl

 

Kontakt

w sprawie administrowania stroną: poczta@ewatylus.pl

Warto wiedzieć

"Miś" Kamiński i Andrzej Morozowski sporządzili kiedyś chwalebne "dzieło" pt. "Koniec PiS-u". Rzeczywistość okazała się inna: to ich "Platformę" może czekać koniec. Zastąpi ją KOD lub "Nowoczesna" bądź połączenie tych awanturniczych gromad, zarządzone przez niewidocznych sterników antyrządowej rebelii. Tymczasem Tusk chce wyprzeć Schetynę i zastąpić Hanną Gronkiewicz-Waltz. Tylko tak dalej...
 
W "Super Expressie" wyróżnia się jako podgryzacz władzy Sławomir Jastrzębowski. Cytujemy: "KOD wyprzedza PiS  (...) ten ruch, pchany przez niewidzialne a sprawne ręce, dziś zwyciężyłby w wyborach". - Ciekawe, czyje to ręce? Zgłaszają się BND, Mossad,CIA, a chyba i złowrogi Putin. Jednak najpewniej są to ręce którejś z naszych specjalnych, podobno aż siedmiu, służb. Proponujemy dobrze trzepnąć po łapach...

 

 

 

 

Polecamy

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis

Społeczeństwo i polityka na Wyspach w opisie korespondentki Elżbiety Królikowskiej-Avis