Szczepienie w domu seniora. Nie żyje już 8 osób

Karol Kwiatkowski10 lutego, 202184 min

W domu seniora „A w sercu maj” działającym w Woli Czołnowskiej pojawiło się nowe ognisko koronawirusa. Na Covid-19 zachorowało 23 osoby, a 8 podopiecznych prywatnej placówki zmarło. Po serii zgonów, pozostali zakażeni trafili do puławskiego szpitala. Seniorzy z ośrodka w Woli Czołnowskiej byli szczepieni na koronawirusa – informuje Dziennik Wschodni.

Według informacji Dziennika Wschodniego, seniorzy z Woli Czołnowskiej (powiat puławski) zaczęli umierać w połowie ubiegłego tygodnia. Zwiększonej liczby zgonów początkowo nie łączono z Covidem. W piątek dyrektor placówki, Agata Szczurek, zdecydowała o testach, na które skierowano 18 osób. Zakażenie potwierdziły się początkowo u połowy z nich. Tymczasem stan pensjonariuszy pogarszał się.

19 stycznia zaszczepiono 37 pensjonariuszy. Drugą dawkę powinni otrzymać po 9 lutego, ale z uwagi na zakażenia, u części z nich termin ten prawdopodobnie zostanie przesunięty.

Jak doszło do zakażenia seniorów w Woli Czołnowskiej, nie wiemy. Dyrektor prywatnej placówki „A w sercu maj” nie chciała odpowiadać na pytania dziennikarzy.

W nocy z piątku na sobotę do ośrodka w Woli Czołnowskiej przyjechały karetki z lekarzami puławskiego szpitala specjalistycznego. Medycy zbadali pacjentów decydując o natychmiastowym transporcie zakażonych w najcięższym stanie. Na oddział SP ZOZ przy ul. Bema w Puławach trafiło ostatecznie 11 osób, w tym 10 seniorów oraz jeden z pracowników.

W sobotę pierwsze decyzje w sprawie nowego ogniska podjął puławski sanepid, który powtórzył i rozszerzył testy obejmując nimi 29 osób, w tym pracowników ośrodka. Dodatni wynik otrzymało 23 badanych.

– W związku z zaistniałą sytuacją przeprowadzono dokładne wietrzenie, mycie i dezynfekcję pomieszczeń oraz urządzeń, a także podjęto działania w kierunku przeprowadzenia dekontaminacji pomieszczeń przez firmę specjalistyczną – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody.

Źródło: Dziennik Wschodni

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

8 comments

 • jakub

  10 lutego, 2021 at 1:21 pm

  LUdzie opamiętajcie się!!!!

  Reply

 • Leszek

  10 lutego, 2021 at 2:02 pm

  Mocna ta szczepionka.
  I żadnych efektów ubocznych.
  Polecam szczególnie sfrustrowanym, mającym dość życia seniorom.
  A w sercu maj…

  Reply

 • zdzicho

  10 lutego, 2021 at 5:16 pm

  Najzabawniejsze, że wydawało się iż po pierwszych trupach cała akcja zostanie wstrzymana.

  No wolne żarty. Przecież plan dotyczy ca kilku miliardów, więc te 8 sztuk… czy 35.. to na rozbieg.

  Reply

 • zdzicho

  10 lutego, 2021 at 5:17 pm

  A przecież w firmowej ulotce PFIZERA stoi jak byk – nie wstrzykiwać starym i leczonym na inne choroby. Kto podjął decyzje, żeby szczególnie im, pensjonariuszom domów opieki, najczęściej prywatnych i nieprofesjonalnych, ludziom już umierającym, dodawać jeszcze ten fenol!?

  PFIZER MACHT FREI! HAPPY ZUS!

  Reply

 • RR

  10 lutego, 2021 at 6:01 pm

  trwa eutanazja osob starszych….winnych będzie trzeba rozliczyć strzałem w potylicę

  Reply

 • Sylwia

  10 lutego, 2021 at 6:10 pm

  Niezła reklama szczepionki.
  Zamiast zaszczepić po medykach opiekunach nauczycieli i chętnych mlodych opiekujacych się w swoim domu starszymi osobami to poszli w szczepienia starszych schorowanych osób i teraz nie wiadomo czy umierają od szczepionki czy i tak przyszła na nich kolej … a reszta zaczyna miec coraz wieksze obawy do szcxepień … tak to się nigdy nie otworzymy.

  Reply

 • Erg Samozwbudnik

  11 lutego, 2021 at 9:35 am

  „Szczepcie się !”
  Michał Wiśniewski, Sylwester 2020.

  Reply

 • Emil

  11 lutego, 2021 at 9:39 am

  Wyszczepionka zadziałała.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk