#otwieraMY – Interaktywna mapa wolnego biznesu

Karol Kwiatkowski12 stycznia, 20213 min

Epidemiczne nieposłuszeństwo, Góralskie Veto, #otwieraMY, to tylko trzy nazwy na to samo, na otwieranie biznesów zdesperowanych przedsiębiorców, którym rząd zakazuje rozporządzeniami działalności gospodarczej.

„Jeśli mieszkasz w pobliżu, skorzystaj z usług przedsiębiorcy! Jeśli otwierasz biznes w pełnym zakresie działalności lub chcesz wyjść z podziemia i ogłosić, że działasz na pełnych obrotach szerszemu spektrum klientów – ogłoś to na naszej INTERAKTYWNEJ MAPIE WOLNEGO BIZNESU!” – tak reklamuje się nowa incjatywa obywatelskiego nieposłuszeństwa.
Mapę można zobaczyć tutaj.

„Zgodnie z Wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Opolu z dnia 27 października 2020 r. II SA/Op 219/20 bez wprowadzenia stanu klęski żywiołowej rząd nie może zakazać określonych zakresów działalności. Tak więc zakaz prowadzenia dzielności dyktowany aktami wykonawczymi Ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi jest bezprawny. Także stosowane ograniczenia, o których mowa w art. 22 Konstytucji RP, nie mają prawidłowej podstawy prawnej, gdyż upoważnienie ustawowe nie zawiera jakichkolwiek wytycznych do wydawanych aktów wykonawczych, co jest sprzeczne z art. 92 Konstytucji RP.” – czytamy dalej.

„Tym samym żaden mandat wystawiony przez policję oraz sanepidowska kara administracyjna nie ma prawa dojść ostatecznie do skutku. Wobec powyższych faktów prawnych popartych przez wyrok WSA w Opolu, czas zakończyć gospodarczy lockdown.” – stwierdza Interaktywna mapa wolnego biznesu.

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *