„Rząd już wybrał – to te dzieci mają umrzeć przez covid”, ale nie na COVID-19

Karol Kwiatkowski1 listopada, 20203 min

Na Facebooku pojawił się post Sylwii Matych. Jest w nim napisane, że aż 20 dzieci ma zostać wypisane z Dziecięcego Szpitala Klinicznego UCK WUM, aby zwolnić łóżka dla chorych na covid-19.

Wiadomość ta jest o tyle przerażająca, że te dzieci potrzebują stałej i troskliwej opieki. Nic dziwnego, że rodzice małych pacjentów są przerażeni. Ich stan kwalifikuje się do hospitalizacji. Najmłodsze dziecko ma tylko 10 lat.

Rząd już wybrał – to te dzieci mają umrzeć przez covid

– stwierdza Sylwia Matych.

Nie wiadomo gdzie mają zostać przewiezione dzieci z oddziału psychiatrycznego. Wypisanie ich do domu jest związane bezpośrednim zagrożeniem ich zdrowia oraz życia, ponieważ część z nich to niedoszli samobójcy. Bardzo prawdopodobne, że ta informacja może spowodować u dzieci pogorszenie objawów choroby, a także spadek zaufania do dorosłych, a szczególnie do personelu szpitala.

Proszę przeczytać cały wpis Sylwii Matych. Jest niezwykle przejmujący.

Do tego wpisu odniósł się dr Paweł Grzesiowski słowami: „Horror, na który nie wolno się godzić. Nie można pomagać jednym kosztem drugich. To pacjenci, którzy sami w swojej obronie nie wystąpią. Kolejna kompromitująca decyzja władz!”

Do sprawy wrócimy.

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk