Celebryci finansują milionami dolarów organizacje domagające się likwidacji policji w USA

Karol Kwiatkowski5 sierpnia, 20209 min

Wielu najbardziej znanych światowych celebrytów, aktorów, piosenkarzy finansuje lewicowe organizacje, które otwarcie starają się o likwidację amerykańskich wydziałów policji.

Aktorzy, modelki i piosenkarze przekazali duże sumy organizacjom lewicowym, takim jak Colour of Change, Black Lives Matter Global Network i Movement for Black Lives. Wszystkie te organizacje otwarcie opowiadają się za likwidacją wydziałów policji w całym kraju. Do wszystkich wymienionych w artykule darczyńców The DaillyCaller wysłał prośbę o komentarz i wyjaśnienie. Nikt nie do tej pory nie odpowiedział.

Movement for Black Lives chce likwidacji nie tylko wydziałów policji, ale także amerykańskich więzień, wyjaśnia organizacja na swojej stronie internetowej. „Uważamy, że więzienia, policja i wszystkie inne instytucje, które wyrządzają przemoc Czarnym ludziom, muszą zostać zniesione i zastąpione przez instytucje, które cenią i potwierdzają rozkwit życia Czarnych”, czytamy na ich stronie internetowej.

Black Lives Matter Global Network wydała 30 maja oświadczenie wzywające do „narodowego likwidowania policji”. Organizacja opublikowała 6 czerwca wideo, w którym argumentowała, że ​​„pozbycie się środków dla policji jest jedynym sposobem na zaprzestanie inwestowania zasobów w system, który nie zapewnia nam bezpieczeństwa”.

Colour of Change prowadzi kampanię, w której domaga się od urzędników w całym kraju „zlikwiduj policję i już teraz inwestuj w społeczności!”

„Policja to brutalna instytucja, która musi zostać zlikwidowana. „Wyobrażamy sobie kraj, w którym jest wystarczająco dużo pieniędzy, aby kształcić nasze dzieci, opiekować się naszymi chorymi i karmić tych, którzy są niestabilni finansowo. Likwidacja policji pozwala na taką wizję” – powiedział Prezydent Colour of Change Rashad Robinson po tym, jak Rada Miasta Minneapolis głosowała za „rozmontowaniem” miejskiego wydziału policji. Te trzy organizacje zebrały bardzo duże darowizny od wielu najsłynniejszych światowych celebrytów po śmierci George’a Floyda, który zmarł po tym, jak policjant z Minneapolis klęczał na jego szyi.

Aktor Leonardo DiCaprio przekazał bliżej nieokreśloną kwotę czterem organizacjom, w tym Colour of Change, a ogłosił to w poście w mediach społecznościowych z 4 czerwca.

Modelka kostiumów kąpielowych Sports Illustrated, Olivia Culpo, powiedziała, że ​​będzie przekazywać zyski ze swojej linii kostiumów do Colour of Change, podał New York Post, powołując się na media społecznościowe Olivii Culpo.

Firma odzieżowa wokalisty Justina Biebera, Drew House, również ogłosiła w czerwcu „darowiznę na rzecz Color of Change”.

Firma kosmetyczna piosenkarki Rihanny, Fenty, zobowiązała się do przekazania darowizn na rzecz Ruchu na rzecz Czarnego Życia i Koloru Zmiany. „Aby wesprzeć czarną społeczność, przekażemy fundusze na rzecz Color of Change i Movement for Black Lives” – ogłosił Fenty w tweecie z 2 czerwca.

Prowadząca talk show Ellen Degeneres 31 maja ogłosiła darowizny dla trzech lewicowych organizacji, w tym Black Lives Matter, i wezwała obserwujących ją (prawie 80 milionów) na Twitterze do zrobienia tego samego.

Aktorka Jennifer Aniston przekazała w czerwcu 1 milion dolarów firmie Colour of Change, donosi The Daily Mirror, powołując się na źródło bliskie Aniston.

Inne źródło podało w czerwcu, że aktor Brad Pitt, były mąż Aniston, połączył jej darowiznę z własną w wysokości 1 miliona dolarów dla Color of Change. Agencja Creative Artists, która reprezentuje zarówno Pitta, jak i Anistona, nie odsyła e-maili z prośbą o komentarz.
Kanadyjski piosenkarz The Weeknd przekazał 200 000 dolarów Black Lives Matter Global Network, ogłosił to w poście w mediach społecznościowych z 2 czerwca. Raper, który tak naprawdę nazywa się Abel Tesfaye, zamieścił w poście pokwitowanie darowizny.

Firma kosmetyczna Kylie Jenner, Kylie Cosmetics, ogłosiła darowiznę na rzecz kilku grup sprawiedliwości społecznej, w tym Black Lives Matter.

Piosenkarz John Legend ogłosił w tweecie 31 maja, że ​​on i jego żona, modelka Chrissy Teigen, przekażą darowizny trzem organizacjom, które „organizują, wspierają i bronią tych, którzy maszerują w imię sprawiedliwości”, w tym Black Lives Matter.

Rockowy zespół Paramore przekazał 25 000 dolarów na trzy organizacje społeczne, w tym Black Lives Matter Nashville, ogłosił w poście w mediach społecznościowych 1 czerwca.

MacKenzie Bezos, miliarderka, była żona prezesa Amazona Jeffa Bezosa, ogłosiła 28 lipca, że ​​przekazała prawie 1,7 miliarda dolarów na rzecz 116 organizacji, w tym Movement for Black Lives.

Lady Gaga przekazała darowizny na rzecz Black Lives Matter i Colour of Change, ogłosiła to w poście w mediach społecznościowych 4 czerwca. Kwota, którą przekazała grupom, pozostaje niejasna. Grupa K-pop BTS zobowiązała się w czerwcu do przekazania 1 miliona dolarów na rzecz Black Lives Matter, donosi CNN. Gwiazda WWE John Cena przekazał darowiznę w wysokości 1 miliona dolarów dla Black Lives Matter.

Aktor i reżyser Jordan Peele i jego firma Monkeypaw Productions przekazali milion dolarów pięciu organizacjom, w tym Black Lives Matter. W komunikacie prasowym z 10 czerwca Monkeypaw opisano pięć organizacji jako „niezbędne dla zdrowia i życia Czarnych”.
Aktorka Anna Kendrick ogłosiła w poście w mediach społecznościowych 2 czerwca, że ​​przekazała darowizny na rzecz 11 organizacji, w tym Black Lives Matter i Color of Change.

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk