Polska[PILNE!] Wniosek o odwołanie ministra Szumowskiego!

Paweł Skutecki Paweł Skutecki4 maja, 202014012 min

Dzisiaj został złożony wniosek o odwołanie ministra Łukasza Szumowskiego, którego pełną treść publikujemy poniżej. Pod wnioskiem podpisały się 32 osoby, politycy, przedsiębiorcy, naukowcy. To dopiero początek: każdy może treść tego wniosku podpisać i wysłać we własnym imieniu na adres Kancelarii Premiera.

Pan
Mateusz Morawiecki
Premier Rządu RP
My, niżej podpisani obywatele polscy zwracamy się do Pana o natychmiastowe odwołanie ze stanowiska ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, a także o natychmiastowe odwołanie wszystkich – wydanych pod pretekstem walki z epidemią – restrykcyjnych rozporządzeń naruszających nasze konstytucyjne prawa obywatelskie, w tym wolność prowadzenia działalności gospodarczej.


Uzasadnienie
Minister Zdrowia Łukasz Szumowski jest głównym autorem – wydanych pod pretekstem walki z epidemią – restrykcyjnych rozporządzeń niszczących polskie życie gospodarcze i społeczne, odbierających obywatelom konstytucyjne prawa.
Wszystkie te ograniczenia zostały wydane bez stosownej podstawy prawnej oraz bez podstawy faktycznej w realnie istniejącym zagrożeniu. Zgodnie bowiem z art. 31 ust. 3 Konstytucji RP ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy gdy są konieczne.

Tymczasem rozporządzenia ministra Szumowskiego nie zostały wprowadzone na podstawie ustawy o stanie nadzwyczajnym, nie mają też uzasadnienia w realnie istniejącym zagrożeniu. W Polsce nie występuje epidemia, której nasilenie odbiega od innych tego typu sezonowych zachorowań, statystyki zgonów i zachorowań są tutaj jednoznaczne – w analogicznych miesiącach poprzednich lat zmarła podobna lub nawet większa liczba Polaków.

Działania Ministra Szumowskiego mają natomiast cechy zastraszania, manipulacji i nieszczerości. Co więcej, w niektórych wypadkach są szkodliwe dla zdrowia fizycznego i psychicznego obywateli, odbiegając w tym zdecydowanie od postawy władz w tych krajach, które najlepiej radzą sobie z zachorowaniami na koronawirusa. Trzeba w tym miejscu dodać, że istnienie i cechy koronawirusów są opisane w podręcznikach medycyny od kilkudziesięciu lat. Minister Szumowski zachowuje się tak, jakby ten fakt i sama wiedza o koronawirusie były mu obce, co stawia pod znakiem zapytania nie tylko jego kompetencje jako polityka, ale także kompetencje i uczciwość jako lekarza. Niepokoi także pomijanie milczeniem głosów sceptycznych wobec polityki drastycznych restrykcji jakie nadchodzą z całego świata, w Niemczech toczą się na ten temat debaty w najważniejszych programach telewizji publicznej, w Polsce minister Szumowski zabrania lekarzom wypowiadać się w mediach.

Kilka razy dziennie Polacy epatowani są – podawanymi w dramatycznym tonie – komunikatami Ministerstwa Zdrowia, o śmierci już to sześciu, już to czterech osób podczas kiedy każdego dnia umiera ponad 1100 Polaków.

Ludzie umierają na różne choroby, w tym również zakaźne, tak więc liczba zgonów na covid-19 jest śladową przyczyną zgonów w Polsce. Tymczasem w propagandzie Ministerstwa Zdrowia jawi się ona jako śmiertelne zagrożenie dla życia obywateli.

Prymitywna manipulacja polegająca na podniesieniu śladowej, stanowiącej ułamek promille przyczyny zgonów do rangi realnego zagrożenia jest zwykłym nadużyciem propagandowym. Jednak dla wytworzenia atmosfery strachu uzasadniającej wprowadzenie niebywałych restrykcji wobec obywateli i gospodarki, ta manipulacja była niezbędna. Rzetelny przekaz wykazałby, że zgony na poziomie 0,5% zgonów dziennych nie mogą być nazwane epidemią, podobnie jak wykrycie koronawirusa u 0,05% populacji.
Ponadto z komunikatów ministerstwa wynika, że wszyscy zmarli na koronawirusa mieli poważne schorzenia główne, ich średni wiek oscyluje ok. 76 lat (tak jak mediana wieku zgonów w Polsce) i w gruncie rzeczy nie sposób stwierdzić, że przyczyną zgonu był akurat ten wirus, który występując u znacznie większego odsetka ludzi nie wywołuje żadnych objawów.

W jednym z powiatów na południu Polski przez 2 miesiące histerii wirusowej wykryto wirusa u 17 osób, w dniu 1 maja 1 osoba wymagała hospitalizacji, 5 już się wyleczyło z objawów, a u 11 nie wystąpiły żadne objawy. Tymczasem powiat ten, podobnie jak regiony w którym przypadki wykrycia wirusa są zupełnie jednostkowe – został sparaliżowany zarządzeniami ministra.

Gdzie więc jest ta epidemia, w imię której minister zdrowia zdewastował życie gospodarcze i społeczne Polski?

Panie Premierze! Nie możemy milczeć wobec tak jawnego naruszania naszych praw, uprawiania propagandy i manipulacji danymi, nie możemy także zgadzać się na zupełnie niepotrzebne restrykcje wobec społeczeństwa, odbierające nam konstytucyjne prawa i niszczące ekonomiczne podstawy naszej egzystencji jako społeczeństwa.
Domagamy się natychmiastowego odwołania wszystkich restrykcji jako zupełnie niepotrzebnych. A także odwołania ze stanowiska ministra zdrowia pana Łukasza Szumowskiego jako głównego odpowiedzialnego za naruszenia szeregu praw obywatelskich i rozpętania histerii niewspółmiernej do rzeczywistego zagrożenia.

2 maja 2020 r.

Janusz Sanocki – poseł VIII kadencji, Nysa, (kontakt: januszsanocki@nowinynyskie.com.pl);

Jerzy Jachnik – poseł VIII kadencji, Bielsko;

Paweł Skutecki – poseł VIII kadencji, redaktor naczelny magazynu NaszaPolska.pl, Bydgoszcz;

Katarzyna Sokołowska – Prezes fundacji „Wołyń Pamiętamy”, Opole;

Daniel Góra – Ruch Narodowy, Słupsk;

Katarzyna Rudnicka – fotograf, Nysa;

Julita Nowakowska – emerytowana nauczycielka j. angielskiego, Białystok;

Cezary Stąpor – elektroenergetyk, Radom;

Tomasz Dudziak – politolog, redaktor naczelny tygodnika „Info-Racje” Kętrzyn, tomasz_dudziak@op.pl

Wioletta Jachowicz-Wróblewska – ekonomista, prezes Stowarzyszenia n/rz Dzieci z autyzmem, Józefów

Sławomir Sygidus – przedsiębiorca, Leśnica:

Marzena Gozdowska – lekarz, Komitet Przywrócić Prawo Warszawa, Konstancin-Jeziorna;

Paweł Kulpa – ekonomista, bankowiec, Warszawa

Zygmunt Korus – emeryt, Chorzów

Jarosław Szatan – przedsiębiorca, Olkusz

Marek Włodarczyk, inżynier elektryk, inspektor nadzoru, Bełchatów;

Łukasz Pamuła – technik budowlany, Nysa (obecnie na emigracji);

Magdalena Drewniak Pamuła – opiekunka osób starszych, Nysa (obecnie na emigracji);

Eugenia Siebiatyńska – przedsiębiorca; przewodnicząca Polskiego Związku Przewoźników
Drogowych, Polski Ruch Oddolny Białystok;

Przemysław Furca – uczeń Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych im.Ernesta
Malinowskiego w Ostrowie Wielkopolskim, tegoroczny maturzysta;

Wiesław Robert Rok – publicysta, Kędzierzyn-Koźle;

Grzegorz Galiński – przedsiębiorca, Łódź;

Maria Ciołka – przedsiębiorca Paczków

Aleksander Matwiejszyn – Mining Msc. – Katowice

Roman Kurdziel – MVDr, Przew. KKR ZZRR „Solidarni”, Głubczyce;

Andrzej Rygielski – Minster, (Anglia), Członek Niezależnej Grupy Doradczej Policji (IPAG);

Wojciech Górski – historyk, przedsiębiorca, właściciel biura podróży, Lublin;

Olaf Swolkień – aktywista ekologiczny, publicysta.

Marek Kubala – przedsiębiorca zniszczony przez wymiar sprawiedliwości, Wałbrzych;

dr Michał Lange – wydawca niezależnych mediów, publicysta, Gdańsk;

dr Michał Siudak – adiunkt WSMiP UJ, tłumacz, Kraków;

mgr inż. Sebastian Pitoń – architekt, publicysta, Kościelisko.

Argumenty za odwołaniem ministra przytaczaliśmy w kilku artykułach, m.in. tu: Dwa miliony powodów do dymisji Łukasza Szumowskiego oraz tutaj Co minister Szumowski ukrywa przed polskimi pacjentami?

Paweł Skutecki

Paweł Skutecki

140 komentarzy

  • Avatar
    Michał

    4 maja, 2020 at 5:48 pm

    Robi politykę przeciwko narodowi Polskiemu.

    Odpowiedz

  • Avatar
    Marzena

    4 maja, 2020 at 7:29 pm

    Dokładnie manipulacja ludźmi otwórzcie oczy szeroko maski dusza nas brak swobodnego przepływu powietrza i oddechu nie ma takiego prawa żeby dusić ludzi A sam co dwa dni mówi różne brednie nagle brat będzie pomocny mu ha ha ha dobry gogus jest

    Odpowiedz

  • Avatar
    Aneta

    4 maja, 2020 at 7:38 pm

    Wszystko zostało napisane

    Odpowiedz

  • Avatar
    Aleksandra

    4 maja, 2020 at 7:59 pm

    Podpisuję sie

    Odpowiedz

    • Avatar
      Danuta

      5 maja, 2020 at 4:39 pm

      Popieram

      Odpowiedz

      • Avatar
        Jacek

        6 maja, 2020 at 12:41 am

        Podpisuję się !

        Odpowiedz

      • Avatar
        Krzysztof

        7 maja, 2020 at 11:39 am

        Podpisuję się

        Odpowiedz

      • Avatar
        Paweł Skrzypulec

        7 maja, 2020 at 9:14 pm

        Również podpisuję się pod wnioskiem o odwołanie ministra Szumowskiego. Dobrze by było, aby więcej lekarzy podpisało się pod tym wnioskiem.

        Odpowiedz

  • Avatar
    ewelina

    4 maja, 2020 at 9:47 pm

    jestem za

    Odpowiedz

  • Avatar
    Magdalena

    4 maja, 2020 at 10:06 pm

    Podpisuje się

    Odpowiedz

  • Avatar
    Magdalena Snarska

    4 maja, 2020 at 10:57 pm

    Podpisuje się

    Odpowiedz

  • Avatar
    csrss

    4 maja, 2020 at 11:22 pm

    Popieram wyżej napisane.

    Odpowiedz

    • Avatar
      Danuta

      5 maja, 2020 at 1:21 pm

      Popieram

      Odpowiedz

    • Avatar
      Piotr

      6 maja, 2020 at 6:20 am

      Popieram w Trybie Natychmiast !!

      Odpowiedz

  • Avatar
    Renata

    5 maja, 2020 at 12:09 am

    Podpisuje się pod wnioskiem o odwołanie Ministra szumowskiego z ww przyczyn.

    Odpowiedz

  • Avatar
    Mariusz

    5 maja, 2020 at 3:17 am

    Popieram i podpisuję wniosek o odwołanie ministra Szumowskiego

    Odpowiedz

  • Avatar
    Edyta

    5 maja, 2020 at 6:42 am

    Dość takiego ministra

    Odpowiedz

  • Avatar
    Monika

    5 maja, 2020 at 7:31 am

    Popieram i Pospisuję się.

    Odpowiedz

  • Avatar
    Mariusz

    5 maja, 2020 at 7:31 am

    Popieram.

    Odpowiedz

  • Avatar
    Iza

    5 maja, 2020 at 8:07 am

    Popieram

    Odpowiedz

  • Avatar
    Kseniya Novikava

    5 maja, 2020 at 8:22 am

    Popieram i podpisuję sie

    Odpowiedz

  • Avatar
    Malgorzata

    5 maja, 2020 at 8:30 am

    Podpisuje sie za

    Odpowiedz

  • Avatar
    Joanna

    5 maja, 2020 at 9:54 am

    Popieram i podpisuję

    Odpowiedz

    • Avatar
      Joanna

      6 maja, 2020 at 10:18 pm

      Podpisuję się

      Odpowiedz

  • Avatar
    slawek

    5 maja, 2020 at 9:57 am

    popieram i podpisuje sie

    Odpowiedz

  • Avatar
    Danuta

    5 maja, 2020 at 10:03 am

    Podpisuję się.

    Odpowiedz

  • Avatar
    Danuta

    5 maja, 2020 at 10:06 am

    Popieram i podpisuję się.

    Odpowiedz

  • Avatar
    Agnieszka

    5 maja, 2020 at 10:44 am

    Również się podpisuje pod wnioskiem

    Odpowiedz

  • Avatar
    PIOTR

    5 maja, 2020 at 12:19 pm

    Jestem za odwołaniem

    Odpowiedz

  • Avatar
    Danuta

    5 maja, 2020 at 12:34 pm

    Chciałabym dodać, że to Pan Minister Szumowski powiedział, że dopóki się wszystkich nie zaszczepi, nie będzie końca restrykcjom.
    Podpisuje się pod wnioskiem.

    Odpowiedz

    • Avatar
      Dominik

      6 maja, 2020 at 8:51 am

      Krok 1: Szumowina do dymisji.
      Krok 2: Szumowina pod trybunał

      Odpowiedz

  • Avatar
    Janusz

    5 maja, 2020 at 1:31 pm

    Jestem za odwołaniem

    Odpowiedz

  • Avatar
    Aleksandra

    5 maja, 2020 at 4:36 pm

    Popieram!

    Odpowiedz

  • Avatar
    Malgorzata Wielkopolan

    5 maja, 2020 at 5:04 pm

    Podpisuje się pod wnioskiem o odwołanie Ministra szumowskiego w natychmiastowym trybie

    Odpowiedz

  • Avatar
    Marcin

    5 maja, 2020 at 5:26 pm

    Popieram

    Odpowiedz

  • Avatar
    Tymek

    5 maja, 2020 at 6:41 pm

    im szybciej szkodnika nie będzie tym lepiej

    Odpowiedz

  • Avatar
    Kamil

    5 maja, 2020 at 8:07 pm

    Wywalcie go!

    Odpowiedz

  • Avatar
    Urszula

    5 maja, 2020 at 8:37 pm

    Jestem za odwołaniem ministra zdrowia Szumowskiego

    Odpowiedz

  • Avatar
    Marek

    5 maja, 2020 at 8:40 pm

    To co wyprawia ten minister jest niedopuszczalne. Popieram petycję!!!

    Odpowiedz

  • Avatar
    Aneta

    5 maja, 2020 at 8:42 pm

    Podpisuję się.

    Odpowiedz

  • Avatar
    Cezary

    5 maja, 2020 at 9:03 pm

    Czas tę maskaradę zakończyć, dość już zastraszania Polaków, temu Panu już dziękujemy.

    Odpowiedz

  • Avatar
    Edgara

    5 maja, 2020 at 9:05 pm

    JESTEM ZA…..!!!!!

    Odpowiedz

  • Avatar
    Edyta

    5 maja, 2020 at 9:13 pm

    Podpisuję się

    Odpowiedz

  • Avatar
    Tomasz

    5 maja, 2020 at 9:45 pm

    Podpisuje.

    Odpowiedz

  • Avatar
    Anita

    5 maja, 2020 at 9:53 pm

    Popieram.

    Odpowiedz

  • Avatar
    Janina

    5 maja, 2020 at 10:04 pm

    Popieram

    Odpowiedz

  • Avatar
    Izydor

    5 maja, 2020 at 11:18 pm

    Cały rząd jest odpowiedzialny za za wykorzystanie bez skrupułów wobec społeczeństwa fikcyjnego zagrożenia koronawirusem i spowodowanie strat gospodarczych które będziemy odrabiać latami. Doskonale wiedzieli, że to ściema. Powinna powstać komisja parlamentarna do wyjaśnienia tej afery. Jeśli ten przekręt uda się rozmydlić to niebawem bezkarny rząd powtórzy internowanie całego społeczeństwa.

    Odpowiedz

  • Avatar
    Małgorzata

    5 maja, 2020 at 11:19 pm

    Jestem za odwołaniem ministra Szumowskiego

    Odpowiedz

  • Avatar
    Madzia

    5 maja, 2020 at 11:44 pm

    Popieram natychmiastowe odwołanie pana Szumowskiego póki nas wszystkich jeszcze nie wykończył

    Odpowiedz

  • Avatar
    Jakub Górski

    6 maja, 2020 at 12:44 am

    Popieram

    Odpowiedz

  • Avatar
    Anita

    6 maja, 2020 at 12:47 am

    Podpisuję się

    Odpowiedz

  • Avatar
    Magda

    6 maja, 2020 at 12:59 am

    podpisuję się

    Odpowiedz

  • Avatar
    Agnieszka

    6 maja, 2020 at 7:51 am

    Podpisuję się pod jego rezygnacją. Cały świat będzie po epidemii a my nadal wg polityków będziemy przed szczytem. Przecież to takie kłamstwo ,że głowa mała . U nas nawet epidemii nie ma , co to za umieralność te parę osób – oczywiście każdego szkoda ale w medycznym/pandemicznym aspekcie to jest nic. To jest nasza coroczna grypa i powiklania pogrypowe. Rok rocznie na grypę ile ludzi umiera. Włączmy mózgi .

    Odpowiedz

  • Avatar
    Kinga

    6 maja, 2020 at 9:22 am

    Popieram!!!

    Odpowiedz

  • Avatar
    Anna

    6 maja, 2020 at 11:23 am

    tez sie pod tym podpisuje

    Odpowiedz

  • Avatar
    Elzbieta

    6 maja, 2020 at 11:57 am

    Podpisuję się. Nie ma pandemii,wszystko to kłamstwo i manipulacja.minister Szumowski musi zostać odwołany.Ale przecież sam od siebie nic nie robi?!Ktoś mu wydaje polecenia!

    Odpowiedz

    • Avatar
      Danuta

      6 maja, 2020 at 1:17 pm

      Podpisuję się i popieram.

      Odpowiedz

  • Avatar
    Natasza

    6 maja, 2020 at 1:33 pm

    W końcu !!! Popieram! Cały rząd jest do wymiany. I powini ponieść konsekwencje . Amen!

    Odpowiedz

  • Avatar
    Wioletta

    6 maja, 2020 at 1:43 pm

    popieram i podpisuje się

    Odpowiedz

  • Avatar
    Tamara

    6 maja, 2020 at 1:46 pm

    Nareszcie!!! Na to czekałam, dziękuję i się pod tym podpisuję. Dodam, że ów minister od „zdrowia” spowodował niewybaczalne okaleczenia psychiczne zarówno u mnie, jak i u chyba wszystkich ludzi w tym kraju – sądzę po liczbie zamaskowanych, zastraszonych ludzi. Dodać należy też chęć spowodowania wielu groźnych chorób w wyniku zasłaniania otworów służących do oddychania!!! i przewidywanej w związku z tym prawdziwej epidemii na jesień. Poza tym przymus szczepień – w jakim celu?!

    Odpowiedz

  • Avatar
    Arek

    6 maja, 2020 at 2:00 pm

    Popieram odwołanie ministra Szumowskiego

    Odpowiedz

  • Avatar
    Julka

    6 maja, 2020 at 2:59 pm

    Popieram.

    Odpowiedz

  • Avatar
    Marcin

    6 maja, 2020 at 3:34 pm

    Jestem za odwołaniem. I to natychmiast.

    Odpowiedz

  • Avatar
    Marcin

    6 maja, 2020 at 3:35 pm

    Natychmiast odwołać.

    Odpowiedz

  • Avatar
    Ewelina

    6 maja, 2020 at 4:19 pm

    Podpisuję się za.

    Odpowiedz

  • Avatar
    Elżbieta

    6 maja, 2020 at 5:38 pm

    Podpisuje się pod tym

    Odpowiedz

  • Avatar
    Monika

    6 maja, 2020 at 6:33 pm

    Podpisuję sie

    Odpowiedz

  • Avatar
    Natalia

    6 maja, 2020 at 6:44 pm

    Popieram caly wniosek

    Odpowiedz

  • Avatar
    Piotr

    6 maja, 2020 at 6:54 pm

    Popieram odwołanie ministra Szumowskiego za to co zrobił narodowi polskiemu swoimi decyzjami.

    Odpowiedz

  • Avatar
    Waldemar

    6 maja, 2020 at 7:34 pm

    Popieram odwołanie ministra Szumowskiego!

    Odpowiedz

  • Avatar
    Anna Stefaniuk

    6 maja, 2020 at 9:21 pm

    Popieram

    Odpowiedz

  • Avatar
    Kris

    6 maja, 2020 at 11:04 pm

    Popieram odwołanie ministra Szumowiny. Ja w maseczce nie chodzę i nikt mi nic nie zrobi. Ludzie, czego Wy się boicie? Bezprawnego mandatu? Rząd WON!!!

    Odpowiedz

  • Avatar
    Ola

    6 maja, 2020 at 11:42 pm

    Podpisuję się!

    Odpowiedz

  • Avatar
    Grzegorz

    6 maja, 2020 at 11:42 pm

    W Polsce nie ma 38 milionów Debili. Koniec pandemii strachu. Dość Panie
    Szumowski, pora odejść. JESTEM ZA ODWOŁANIEM.

    Odpowiedz

  • Avatar
    DZISŁAW

    7 maja, 2020 at 12:29 am

    Popieram odwołanie ministra Szumowskiego!

    Odpowiedz

  • Avatar
    Hanna

    7 maja, 2020 at 1:10 am

    I ja i ja !!!!! Podpisuję się dwiema rękami a nawet i stopami !!!!!!!!!!!!!!!! Precz z nim !!!!
    Ruda szumowina !!!

    Odpowiedz

  • Avatar
    Kasia

    7 maja, 2020 at 1:11 am

    Popieram

    Odpowiedz

  • Avatar
    Karol Głozak

    7 maja, 2020 at 7:48 am

    Podpisuję się pod wnioskiem o odwołanie ministra zdrowia Szumowskiego zdrajcę narodu Polskiego.

    Odpowiedz

  • Avatar
    Anna Wójcik

    7 maja, 2020 at 8:25 am

    Podpisuję się pod wnioskiem o odwołanie Ministra Szumowskiego!!!!

    Odpowiedz

  • Avatar
    Beata

    7 maja, 2020 at 10:02 am

    Popieram

    Odpowiedz

  • Avatar
    Agata

    7 maja, 2020 at 10:29 am

    Podpisuje się

    Odpowiedz

  • Avatar
    szum

    7 maja, 2020 at 11:44 am

    myślę że odwołanie tego legalnie działającego kryminalisty to i tak mało, za zbrodnie przeciwko narodowi Polskiemu powinien być pierwszym, na którym wykonano karę śmierci w tym kraju…

    Odpowiedz

    • Avatar
      Iga

      7 maja, 2020 at 1:06 pm

      Gdzie/w jaki sposób można podpisać wniosek? Z góry dziękuję.

      Odpowiedz

  • Avatar
    Beata

    7 maja, 2020 at 12:50 pm

    Popieram i podpisuje

    Odpowiedz

  • Avatar
    Kamil

    7 maja, 2020 at 1:00 pm

    Zróbcie wniosek na citizengo

    Odpowiedz

  • Avatar
    Marieta l

    7 maja, 2020 at 1:13 pm

    Podpisuję się!

    Odpowiedz

  • Avatar
    Kamila

    7 maja, 2020 at 2:02 pm

    Podpisuję się pod petycją. Wykonać natychmiast i uwolnić ludzi. Nie ma żadnej pandemii, a noszenie masek może doprowadzić do groźnych powikłań.

    Odpowiedz

  • Avatar
    Jakub

    7 maja, 2020 at 2:29 pm

    Podpisuje się

    Odpowiedz

  • Avatar
    Elżbieta

    7 maja, 2020 at 4:32 pm

    Popieram odwołanie Ministra Szumowskiego

    Odpowiedz

  • Avatar
    Anna

    7 maja, 2020 at 5:35 pm

    Popieram, podpisuje się!

    Odpowiedz

  • Avatar
    Grażyna

    7 maja, 2020 at 8:31 pm

    Podpisuje się i popieram.

    Odpowiedz

  • Avatar
    Magdalena

    7 maja, 2020 at 9:01 pm

    Podpisuję się!

    Odpowiedz

  • Avatar
    Iwona

    7 maja, 2020 at 10:36 pm

    Podpisuje się pod wnioskiem o odwołanie Ministra Szumowskiego w natychmiastowym trybie

    Odpowiedz

  • Avatar
    ŁUKASZ

    7 maja, 2020 at 11:04 pm

    Podpisuje się pod tą petycja. Odwołać niedoszłego zbrodniarza zawczas nim się nim stanie!!!

    Odpowiedz

  • Avatar
    krystyna

    8 maja, 2020 at 5:29 am

    zdrajca narodu Polskiego .
    sluzalczyk Masonerii i gates

    Odpowiedz

  • Avatar
    krystyna

    8 maja, 2020 at 5:31 am

    dymisja natychmiastowa
    klamca , barbarzynca.
    modlimy sie o twoje nawrocenie

    Odpowiedz

  • Avatar
    Mietek

    8 maja, 2020 at 7:15 am

    Popieram.

    Odpowiedz

  • Avatar
    Brydzia

    8 maja, 2020 at 10:32 am

    Podpisuję się!!!

    Odpowiedz

  • Avatar
    Ola

    8 maja, 2020 at 12:05 pm

    podpisuje się

    Odpowiedz

  • Avatar
    Kamil

    8 maja, 2020 at 5:48 pm

    popieram

    Odpowiedz

  • Avatar
    Łukasz G

    8 maja, 2020 at 10:30 pm

    Podpisuję się

    Odpowiedz

  • Avatar
    Bozena

    9 maja, 2020 at 4:25 pm

    Podpisuje sie i popieram

    Odpowiedz

  • Avatar
    Ewa

    9 maja, 2020 at 7:31 pm

    Podpisuje sie.

    Odpowiedz

  • Avatar
    krawiec

    9 maja, 2020 at 8:04 pm

    W trybie bezzwłocznym do odwołania!

    Odpowiedz

  • Avatar
    Teresa

    10 maja, 2020 at 12:50 am

    Jestem za natychmiastowym odwołaniem ministra Łukasza Szumowskiego
    Podpisuję się

    Odpowiedz

  • Avatar
    Jaga

    10 maja, 2020 at 9:58 am

    Wy Wszyscy tu piszący jesteście zdrowo stuknieci. Choroba dotknęła cały świat, a grupa szaleńców chce temu zaprzeczać. To całe szczęście ,że u nas jest tak mało chorych,a to dzięki obostrzeniom wydanym przez ministra Szumowskiego. Jakże ogromny byłby rozmiar strachu, gdyby większą ilość umierała. Oby was szaleńców ten wirus nie dopadł.

    Odpowiedz

    • Avatar
      Gonia

      12 maja, 2020 at 7:01 pm

      Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Osoby negujące pandemię to zwykle ci, którzy teraz finansowo tracą najwięcej. Ponadto to zwykle ludzie dość młodzi, których skutki choroby raczej nie dotkną.
      Wystarczyłby im jeden dzień w szpitalu zakaźnym, a zmieniliby zdanie. Znajomi za granicą potracili bliskich, ich nie trzeba przekonywać, że obostrzenia były konieczne.

      Odpowiedz

      • Avatar
        COVID1984PL

        14 maja, 2020 at 3:54 pm

        Proszę jednak zbadać temat: na co ludzie umierają, jak się zalicza zgony, jak wypełnia akty zgonu, jak się manipuluje opinią publiczną (media i rządy) i posłuchać głosów krytycznych ze świata medycyny (epidemiodzy, wirusolodzy, specjaliści od chorób zakaźnych, w tym najlepsi na świecie, jak prof. Bhakdi, prof. Raoult, prof. Ioannidis…).

        Odpowiedz

  • Avatar
    D

    10 maja, 2020 at 10:29 am

    Popieram!!
    Facet bawi się we wieszcza narodowego i wróżbitę i ciągle straszy a sam nic nie wie.
    Dopiero co straszył wielkim szczytem zachorowań 20 kwietnia którego nie było. Teraz środek ciężkości strachu przesuwa na jasień i tak pewnie w kółko przez kolejne 3 lata…
    Jako minister zdrowia powinien być doskonale świadom jak bardzo szkodliwe jest życie w ciągłym stresie i strachu, który ciągle Polakom funduje.
    Statystyki mówią że codziennie z powodu korona wirusa 15 os. w PL popełnia samobójstwo.
    A noszenie maseczki powoduje bardzo ciężko uleczalną grzybicę płuc.
    Wirus z nami najprawdopodobniej pozostanie na zawsze jako jeden z tysięcy wirusów jakie mamy i wcale nie takich groźnych jak się okazuje. Np na gruźlicę szczepionkę mamy a na świecie co 15 sekund ktoś na nią umiera, a z tego powodu nie zamyka się galerii, restauracji, ośrodków sportowych i firm.
    A co najgorsze zamknął usta epidemiologom i wirusologom -mają zakaz wypowiadania się o korona wirusie. To kto ma się wypowiadać??piekarze i elektromonterzy?

    Odpowiedz

  • Avatar
    Ryszard

    10 maja, 2020 at 1:31 pm

    Popieram taki wniosek ze wskazaniem ustawienia w kolejce do Trybunału Stanu wszystkich odpowiedzialnych polityków za ZDRADĘ interesów narodu POLSKIEGO, za przestępstwo przekupstwa, za wykorzystywanie funkcji publicznej (do której zostali powołani przez Naród jako SŁUŻĄCY tego Narodu) do własnych personalnych korzyści majątkowych. Wnioskuję o kary dla takich polityków: konfiskata majątku prywatnego w całości na rzecz SKARBU PAŃSTWA POLSKIEGO tej osoby wraz z wszystkimi członkami rodziny a dodatkowo dla tej osoby najwyższy wymiar kary więzienia (przy czym najłagodniejszy wyrok to 25 lat więzienia, gdzie koszt utrzymania więznia spoczywa na rodzinie, której majatek został właśnie skonfiskowany).
    Ciekawe, czy wtedy byłyby głosy o: „ch… d…pa i kamieni kupa”, maszeczki i „wyszczepianie narodu” falszowanie wiadomości i historii.

    Odpowiedz

  • Avatar
    Hanba

    11 maja, 2020 at 1:01 pm

    Jestem za odwolaniem ministra zdrowia

    Odpowiedz

  • Avatar
    Ann

    11 maja, 2020 at 10:26 pm

    Niech każdy Obywatel wyśle od siebie ten wniosek jako LIST OTWARTY do kancelarii premiera. Więcej szumu w mediach będzie na ten temat.

    Odpowiedz

  • Avatar
    Anna

    12 maja, 2020 at 6:09 pm

    Popieram! Szumowski out!!!

    Odpowiedz

  • Avatar
    Malgorzata

    12 maja, 2020 at 6:12 pm

    Popieram!! Usunąć Szumowskiego ASAP!

    Odpowiedz

  • Avatar
    Tomek

    12 maja, 2020 at 6:42 pm

    Jestem za odwołaniem Ł. Szumowskiego oraz za sprawiedliwym osądzeniem

    Odpowiedz

  • Avatar
    Dorota

    13 maja, 2020 at 9:55 am

    Podpisuje się.

    Odpowiedz

  • Avatar
    Ewa

    13 maja, 2020 at 12:44 pm

    W całości podpisuje się pod tym wnioskem!

    Odpowiedz

  • Avatar
    Monika

    13 maja, 2020 at 6:31 pm

    Jestem ZA odwołaniem tego człowieka z pełnionych przez niego funkcji MZ !!!

    Odpowiedz

  • Avatar
    Beata

    13 maja, 2020 at 11:50 pm

    Jestem za odwołaniem ministra Szumowskiego.

    Odpowiedz

  • Avatar
    BEATA

    14 maja, 2020 at 1:09 pm

    Popieram jestem za.

    Odpowiedz

  • Avatar
    BEATA

    14 maja, 2020 at 1:42 pm

    PODPISUJĘ I POPIERAM

    Odpowiedz

  • Avatar
    Przemysław

    14 maja, 2020 at 3:51 pm

    PODPISUJE SIE!!

    Odpowiedz

  • Avatar
    Agnieszka

    14 maja, 2020 at 7:21 pm

    Popieram

    Odpowiedz

  • Avatar
    Michał

    14 maja, 2020 at 9:24 pm

    To nie jest Polak, należy do sekty!

    Odpowiedz

  • Avatar
    Anna

    14 maja, 2020 at 10:38 pm

    Podpisuję się niestety… Okazał się zdrajcą…

    Odpowiedz

  • Avatar
    Sławek

    15 maja, 2020 at 5:43 am

    Jestem za odwołaniem ministra

    Odpowiedz

  • Avatar
    Iwona

    15 maja, 2020 at 10:27 am

    Podpisuję się.

    Odpowiedz

  • Avatar
    Halina

    15 maja, 2020 at 5:13 pm

    popieram wniosek

    Odpowiedz

  • Avatar
    Marzena

    17 maja, 2020 at 5:16 pm

    Popieram

    Odpowiedz

  • Avatar
    Andrzej

    17 maja, 2020 at 9:13 pm

    popieram i podpisuję

    Odpowiedz

  • Avatar
    Sławek

    18 maja, 2020 at 1:53 pm

    Popieram
    Nie tylko odwołać, ale i osądzić

    Odpowiedz

  • Avatar
    Dorota

    19 maja, 2020 at 11:42 am

    Popieram wniosek o odwołanie ministra zdrowia Szumowskiego

    Odpowiedz

  • Avatar
    Ania

    19 maja, 2020 at 9:31 pm

    Walczmy kochani!

    Odpowiedz

  • Avatar
    Barbara

    19 maja, 2020 at 9:41 pm

    Odwolac! Natychmiast!

    Odpowiedz

  • Avatar
    mmmm

    20 maja, 2020 at 11:08 pm

    #SzumowskiMusiOdejść

    Odpowiedz

  • Avatar
    Adelina

    24 maja, 2020 at 2:06 pm

    Podpisuję się za odwołaniem ministra Szumowskiego!!!

    Odpowiedz

  • Avatar
    Witold

    26 maja, 2020 at 5:17 pm

    Popieram i chciałbym aby wszyscy winni tej sytuacji i biorący udział w tym przekręcie odpowiedzieli za zbrodnie przeciw ludzkości i narodowi polskiemu

    Odpowiedz

  • Avatar
    Dorota

    26 maja, 2020 at 6:00 pm

    Popieram wniosek i podpisuje.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

1 × three =